Головна Реєстрація Про нас Передплата Контакти Реклама RSS 2.0
 
Пошук по сайту
 
Панель управління
     
   
•   Приднепровка » Материалы за Май 2010 года  
 


Всі новини Білозерського району тільки тут.Зірки кінематографу у Білозерці
Розділ: Новини
 

Нечасто випадає нагода зустрітись з відомими на всю країну людьми. Надзвичайно приємно, коли вони пам’ятають наших славних земляків. На минулому тижні до Білозерки завітали заслужена артистка України Р.С.Недашківська, відомий український кінокритик, сценарист С.В.Тримбач та автор знаменитого фільму “Комісар”, знятого в 1967 році, кінорежисер А.Я.Аскольдов. Раїса Степанівна добре відома глядачам як неповторна Мавка з “Лісової пісні” Лесі Українки,  колоритна Марія з кінофільму “Комісар”, дивовижна Катерина Білокур з кінофільму “Буйна”. Її удостоєно премії імені Сергія Бондарчука “За внесок у кіномистецтво”, нагороджено орденом Княгині Ольги.

Зірки кінематографу приїхали до Білозерки, аби відвідати малу батьківщину С.Ф. Бондарчука, якого добре знали за життя. Раїса Степанівна підтримує тісні стосунки з донькою Сергія Федоровича Наталею, яка не раз розповідала артистці про рідну землю батька. З хлібом та сіллю гостей зустрічали заступник голови райдержадміністрації Н.М.Вітренко, заступник голови районної ради В.Л.Корнієнко, начальник відділу культури та туризму С.М.Шевченко, директор кіновідеомережі П.О.Зінченко. Гості побували біля пам’ятного знаку, який встановлено біля будинку, де народився режисер, ознайомились з експозицією про нашого земляка у районному музеї, завітали до кінотеатру.  У книзі відгуків музею вони залишили записи: “Низький уклін білозерцям, що вони шанують і пишаються своїм Великим земляком! Треба об’єднати зусилля і розширити музей, поставити пам’ятник великій особистості. Спасибі землі, яка народила Сергія Федоровича Бондарчука. Шануйтеся, білозерці, бо ви того варті,” – написала народна артистка  України Р.С.Недашківська. “Щира вдячність землякам великого митця. Тільки пам’ять благословенна, тільки пам’ять рухає людство, націю уперед. Тож пам’ятаймо Сергія Бондарчука і на цій землі народяться і виростуть нові митці, що уславлять людину, витворять новий образ України і українців. Спасибі вам, спасибі працівникам музею – берегиням усього кращого, що є у цьому краї,” – такий запис залишив Сергій Тримбач, голова національної спілки кінематографів України.
Запрошуємо
Розділ: Офіційно
 

Всіх дітей Білозерки та району запрошуємо на свято, присвячене Дню захисту дітей

У програмі:

9.00 - Урочисте відкриття свята;

9.30 - Розважальна програма для дітей «Грай - містечко»;

        • Атракціон “Батут”;

        • Показові виступи картингістів;

        • Малюнок на асфальті;

        • Стенд побажань;

11.00 - Показ дитячого кіно (кінотеатр);

11.30 - Показові виступи брейктанцюристів;

12.00 - Звітний концерт Білозерського ЦТДЮ (РБК);

16.00 - Родинні посиденьки на відкритих майданчиках кафе.
Дорадчі осередки: перспективи розвитку
Розділ: У райдержадміністрації
 

Обласний семінар “Впровадження досвіду дорадництва та створення дорадчих осередків на території кожного району” пройшов 20 травня в селі Олександрівка. Розпочався він у Станіславі з того, що учасники семінару (а їх було 130) ознайомилися з діяльністю сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу “Молочний Дністр”, голова якого В.С.Дністрянський відповів на всі запитання присутніх. Семінар проводився на високому рівні за участю першого заступника голови обласної державної адміністрації М.М.Костяка, начальника відділу координації дорадництва Департаменту аграрної освіти, науки та дорадництва Міністерства аграрної політики України Л.А.Ставничої, начальника Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації В.О.Ярмака, його заступника М.М.Степанової та інших. Вчені та практики вивчали можливість підвищення знань з метою ефективного ведення аграрного бізнесу, збільшення зайнятості населення, застосування останніх досягнень науки при використанні новітніх технологій у вирощуванні сільськогосподарських культур шляхом надання дорадчих послуг у сільській місцевості через розбудову мережі дорадчих служб. Перша така служба у нашому районі створена у с. Олександрівка, про що розповів сільський голова П.І.Биря. На семінарі виступили голова райдержадміністрації В.О.Поддубний та голова районної ради В.П.Карась.

Василь Журавленко,

начальник управління агропромислового розвитку.
Ви маєте право на гідне майбутнє
Розділ: Новини від організацій
 

Зростання добробуту громадян гальмується тіньовою економікою та нелегальною зайнятістю. Це одна з актуальних проблем, що потребує усвідомлення кожним роботодавцем, кожним підприємцем. Для того, аби завтра мати якісне медичне обслуговування та належний рівень освіти, сьогодні надзвичайно важливим є вжиття цілої низки заходів, спрямованих на викриття фактів порушень податкового законодавства.

З метою упередження порушень законодавства про оплату праці державною податковою інспекцією у районі проводиться робота по легалізації неоформленої найманої праці. Податківці обстежують місця здійснення діяльності, потім проводиться аналіз кількості працюючих, збираються відомості щодо рівня реальної заробітної плати, тобто напрацьовуються матеріали для використання при проведенні планових виїзних перевірок.

За результатами перевірок фізичних і юридичних осіб з питань дотримання діючого законодавства при виплаті заробітної плати у 80 СГД встановлено порушення податкового законодавства. Під час перевірок виявлені порушення фізичними особами-суб’єктами господарської діяльності ст. 2 Указу Президента України від 3.07.98 №727 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва”, а саме: відсутні довідки про трудові відносини найманого працівника з приватним підприємцем, додатково нараховано 7,9 тис. грн., податків , виявлено 88 найманих осіб, які офіційно не оформлені у роботодавців. Також порушено ст. 19 Закону України від 22.05.2003 №889- IV “Про податок з доходів фізичних осіб, складено 17 протоколів щодо не ведення книги обліку доходів та витрат, сума адмінштрафів склала 0,94 тис. грн.

Податківці повсякчас здійснюють індивідуальну роз’яснювальну роботу з керівниками підприємств, акцентуючи їх увагу на оформленні трудових відносин з найманими робітниками, на недопущенні виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень. При цьому постійно підкреслюють, що незареєстрований належним чином працівник ризикує залишитись без права на отримання пільг.

Про суб’єкти господарювання, які порушують чинне законодавство щодо оплати праці і виплачують заробітну плату у “конвертах”, просимо інформувати держподатінспекцію.

Любов Кандрашина,

начальник відділу оподаткування фізичних осіб.
Запитували - відповідаємо
Розділ: Новини від організацій
 

- Який розмір мінімальної заробітної плати слід застосовувати при розрахунку податкової соціальної пільги в 2010 році?

- Оподаткування доходів фізичних осіб здійснюється згідно із Законом №889-ІV. Відповідно до ст. 6 цього Закону платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отриманого із джерел на території України від одного працедавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги.

Верховною Радою України 20.10.2009 року ухвалено Закон №1646-VІ, спрямований на встановлення розміру прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. Статтею 2 цього Закону встановлено розмір мінімальної заробітної плати : з 1 січня 2010 р. - 869 грн., з 1 квітня 2010 р. - 884 грн., з 1 липня 2010 р. - 888., з 1 жовтня - 907 грн., з 1 грудня - 922 грн. Проте для розрахунку розмірів податкових соціальних пільг протягом всього 2010 року слід застосовувати мінімальну заробітну плату, встановлену на 1 січня цього року, тобто 869 грн.

Людмила Костюк,

старший державний податковий ревізор-інспектор відділу оподаткування фізичних осіб.
Нашому роду нема переводу
Розділ: Новини
 

Символічно, що два зворушливих свята – День матері і День сім’ї – відзначаються у травні. Саме в цей час усе в природі проростає і розквітає. Земля-матінка плекає кожен паросток, кожну пелюсточку. І так само кожна родина плекає своїх дітей, щоб набиралися вони сили-розуму.

Минулої п’ятниці відділ у справах сім’ї, молоді і спорту спільно з відділом культури влаштував родинне свято і запросив до районного будинку культури 88 родин – по 4 з кожної сільської ради. Були серед них багатодітні сім’ї, як, наприклад, родина Стародонових з Білозерки  - Марія Василівна і Микола Миколайович виховують шістьох дітей, були родини, які взяли на виховання дітей. Запросили батьків, котрі виховують ерудованих і талановитих дітей, активних учасників художньої самодіяльності, переможців конкурсів різного гатунку.

Цікавою і різноплановою виявилася делегація з     Дар’ївки. Ніна Олександрівна Шаміна зі своїм чоловіком прожила у шлюбі 53 роки, разом вони виховали трьох чудових доньок. Любов Вікторівна Рассохатська має незвичну для жінки професію – вона начальник сільського пункту охорони правопорядку, помічник дільничного інспектора, разом з чоловіком виховує двох синочків – Ігоря та Олега. Пишається своїми синами подружжя Гуцалів. Олександр займається у школі Олімпійського резерву у Херсоні, Антон – відмінник, захоплюється бальними танцями.

Усі запрошені родини щиро вітав голова райдержадміністрації В.О.Поддубний. Від відділу у справах сім’ї і молоді їм вручили квіти і подарунки, влаштували солодкий стіл.

Зворушливі розповіді про родини перемежовувалися цікавим концертом. Про весну, родину, Україну, любов до мами співали Олег Троцюк, Сергій Свирида, дует “Віоріка”, Кирило Петренко. На цю ж тему були хореографічні композиції “Фієсти”, “Непосид”, “Еридану”, “Куражу” і “Б’янки”. Вони допомогли створити атмосферу тепла, сердечності, невимушеності. Саме цього й прагнули організатори свята.

Наталія Дяченко.
Небезпечний шкідник
Розділ: Новини від організацій
 

Клоп-шкідлива черепашка – найбільш небезпечний вид, здатний періодично давати величезні спалахи масового розмноження на посівах хлібних злаків. Цей шкідник завжди домінує над іншими черепашками у межах свого ареалу.

Обстеженням виявлено, що від 3 до 4% колосків озимої пшениці вже мають так звану щербатість, пошкоджені дорослим клопом черепашкою (на 180 рослин пошкоджено 6 колосків). Це в основному спостерігається на полях, де не проводилися крайові обробки по дорослому клопу.

Чисельність дорослих клопів в середньому по району сьогодні становить 1,6-2,0 екз/кв.м, а в деяких господарствах і більше 5 екз. Загальна плодючість самки - від 14 до 300 яєць, отже, чисельність личинок на таких полях слід очікувати від 50 до 150 екз/кв.м. Від такої кількості не залишиться жодного неушкодженого зерна.

Самки клопів вже відклали від 5 до 15% яєць. В одній кладці звичайно 14 яєць, розміщених двома рядами. Середня тривалість розвитку яйця - 6-10 днів (при 22°С), рідше - від 5 до 20 і більше днів.

Перше відродження личинок клопа черепашки зафіксовано 15 травня. Станом на 20 травня на посівах озимини виявлено 1-2 яйцекладки на кв.м, з них з відродженими личинками – до 20%, ушкоджено теленомінами – 10-12%.

У поточному році на полях, де передбачається отримання якісного продовольчого зерна та якісного насіння, слід планувати 2 обробки. Перший раз - в період початку наливу - молочної стиглості зерна, вдруге – у фазу початку молочно-воскової стиглості зерна. Першу хімічну обробку по личинковій стадії треба розпочати приблизно з 2-4 червня, а другу на 7-8 днів пізніше.

Для забезпечення врожаю та якості зерна захист посівів проводиться при чисельності клопа шкідливої черепашки 1-2 личинки на 1 кв.м на посівах сильних і цінних пшениць та насіннєвих посівах, 4-6 личинок - на 1 кв.м на рядових посівах. Посіви ячменю теж слід обробити при наявності 8-10 личинок на 1 кв.м на насінниках та при 20-25 на товарних посівах. Обприскування забезпечить захист посівів і проти супутніх шкідників.

Погодні умови склалися занадто сприятливо для розвитку хвороб озимини. Борошнистою росою уражено 20-30% рослин, септоріозом - 14-20%, бурою листковою іржею - 1-3%. Окремі площі уражені хворобами до 40% і більше, особливо борошнистою росою. Погода сприяє і появі фузаріозу колосу. Тому всі обробки проти клопа - шкідливої черепашки доцільно проводити з додаванням фунгіциду проти хвороб. У першу чергу слід обробити площі, де очікується зерно високої якості та насіннєві посіви.

Сергій Поліщук,

начальник Державної інспекції захисту рослин району.
Щастя сільського голови
Розділ: Люди району
 

Любов Василівна Шевченко вже 14 років очолює Правдинську сільську раду. Досвіду не позичати! Добре знає, з якого боку підійти до вирішення справи, погасити конфлікти, чи просто розрадити відвідувача. Сьогодні вона розповідає нашим читачам про свою роботу.

- Вважаю, що сільський голова повинен бути дуже відповідальною і чесною людиною. Інакше просто не зможе працювати. Окрім того, він повинен вибудувати для себе програму діяльності на посаді голови. Сільський голова не тільки повинен чітко знати проблеми громади, а і розділити їх на першочергові та другорядні. Як визначитися? На мій погляд, просто: якою переймається більша частина людей – та і є першочерговою. Тому-то під час минулої виборчої кампанії у свою програму кандидата на пост сільського голови першим пунктом записала: “Газифікація села”. Це була величезна проблема. Майже 10 років правдинці нею жили, потім майже повністю втратили надію. Я прекрасно розуміла, що вирішити це питання буде надзвичайно складно. Наразі з задоволенням констатую, що головну обіцянку своєї виборчої програми я виконала. Звичайно, це не тільки моя заслуга. Прагнення сільського голови, громади газифікувати село (труба ж проходить поряд), добра воля обласного та районного керівництва зробили свою справу. Наразі 60% мешканців готують обіди, обігріваються природним газом. Треба визнати, що газифікація продовжується. У столі 20 заяв громадян на проведення газу до домівок. Надихає те, що всі три села Правдине, Ківрово, Нова Зоря мають газ.
“Кролики – це не тільки…”
Розділ: Люди району
 

Читачі старшого віку пам’ятають ті часи, коли у кожному другому дворі вирощували кролів. Навіть школи мали кролеферми, учні пишалися не тільки оцінками, а й кількістю вирощених вухатих. Сьогодні можна сперечатися про захоплення кролівництвом. Тільки підсумок буде негативним. Наразі кількість приватних господарств, які вирощують кролів, значно зменшилася, а значить, зменшилося і споживання корисного дієтичного м’яса. Молодь черпає знання про кролівництво з виступу двох українських артистів-сатириків Володимирів - Моїсеєнка та Данильця. Недавно дізналася, що у с. Правдине існує чимала ферма, де вирощують кролів на промисловій основі. Вашій увазі, шановні читачі, інтерв’ю з бізнесменом В.П.ВанСовичем.

- Василю Петровичу, наразі дуже модна екзотика. На Херсонщині вирощують страусів, на Одещині – крокодилів. А що спонукало Вас зайнятися кролівництвом?

- Існує дві причини (сміється та згадує композитора-співака Ніколаєва з його причинами). У мене залишилися надзвичайно приємні спогади з дитинства про кролів. Тоді у селі, напевно, не було такого двору, де б їх не вирощували. Ми обмінювалися, бігали дивитися на якісь особливі породи. Одним словом – це не просто кролі в клітках, це – поголовне захоплення вухатими, пухнастими звірками. У когось воно з віком пройшло, а у мене - залишилося. Тому-то десяток кролів завжди тримав. Для душі. Друга причина випливає з першої. Спокійний бізнес, має потужну нішу, яка практично не використовується. На півдні існує всього дві ферми промислового кролівництва.

- Чи знайомі ви з іноземним досвідом?

- Так склалося, що мені довелося у справах побувати в Іспанії та Франції. Саме там вразив розмах промислового кролівництва. Наприклад, у Франції існують комплекси, які дають 50-80 тис. тонн першокласного дієтичного м’яса. Обслуговують це виробництво 3-4 працівники, бо все автоматизовано. У мене з’явилася мрія створити таке виробництво у нас.
Костел
Розділ: Новини
 

Історична назва села Правдине – Царев-Дар. Цей факт знають всі місцеві жителі, навіть діти. Село було засноване у 1846 році поселенцями, колишніми учасниками польського національного повстання 1830-1831 років. Всі вони були римо-католиками. Вже у 1896 році у Царев-Дарі налічувалося 190 дворів, проживало 983 мешканці. Були земська школа на 70 учнів, поштове відділення, 4 лавки, склади, млин. У 1918 році селяни створили раду народних депутатів, а пізніше – комітет незаможних селян. Сільська рада вирішила позбутися “невідповідної” назви села і клопоталася про перейменування на “Ульянівку”, а потім і “Ленінське”.

Про події, що відбувалися у селі у ті далекі роки, розповідав мені депутат обласної ради, відомий підприємець В’ячеслав Босакевич. Спочатку ця розповідь дуже здивувала, бо я не могла зрозуміти, звідки у нього інтерес до села, до костелу. Тим паче, що розповідь була побудована на архівних документах.

Виявилося, що В’ячеслав Босакевич має з Царев-Даром міцні родинні зв’язки. Його прадід Іван Казимирчак був у числі польських поселенців, у 1920 році – активний учасник контрреволюційного повстання проти радянської влади. До 1930 року Іван Михайлович був головою релігійної католицької громади та ради костьолу. В 1930 році він очолив жіноче контрреволюційне повстання проти закриття костелу. З архівних документів В’ячеславу стало відомо, що за рішенням особливої трійки НКВС його прадіда було розстріляно, а майно конфісковане.

Жителі села не користувалися довірою радянської влади. Проти них було проведено біля десяти спецоперацій НКВС. Одна з них “Польська операція 00485”, що тривала з 25 серпня 1937 року по 11 листопада 1938 року, закінчилася розстрілом 75 мешканців села. Кожна четверта родина постраждала від репресій сталінського режиму.

Навігація
 
 • Новини сайту
 • У райдержадміністрації
 • У районній раді
 • Офіційно
 • Новини від організацій
 • Освіта
 • Ювілеї
 • Культура
 • Люди району
 • Нам пишуть
 • Спорт
 • Кримінал
 • Архів випусків в pdf-форматі
 • Це цікаво
 • Календар
   
  «    Май 2010    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Друзі
   
 • Архів "Придніпровської зірки" у PDF
 • Занятный блог
 • Агентство Промышленных Новостей
 • Мировые рейтинги
 • Опитування
   

  Міліція
  Суд
  ДАІ
  Прокуратура
  Податкова інспекція
  Пенсійний фонд
  Райдержадміністрація
  Райвійськкомат
  Поліклініка
  Лікарня
  РЕЗ і ЕМ
  ВАТ "Херсонгаз"


  id=
  Погода
   
  Літо на дачі - Батут - стрибки до упаду. . теплый пол харьков
  Білозерка 
  Популярне
   
  Цікаве
   
  Інформер
   
  Хмара тегів
   

  Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Показать все теги
  Цікавинки
   
  Архів новин
   
  Март 2014 (16)
  Июнь 2013 (1)
  Май 2013 (85)
  Апрель 2013 (74)
  Март 2013 (54)
  Февраль 2013 (87)
  Головна сторінка   |   Реєстрація   |   Додати новину   |   Нове на сайті   |   Про нас   |   Техпідтримка
  COPYRIGHT © 2009-2013 pridneprovka.org.ua All Rights Reserved.
  Created by aka Fudor :) © 2009-2013
  Усі права захищені pridneprovka.org.ua © 2009-2013