Головна Реєстрація Про нас Передплата Контакти Реклама RSS 2.0
 
Пошук по сайту
 
Панель управління
     
   
•   Приднепровка » Материалы за Ноябрь 2010 года  
 


Всі новини Білозерського району тільки тут.Несла свій хрест мовчазно Україна…
Розділ: Ювілеї
 

Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього.

Максим Рильський.

Ця тема в СРСР була заборонена. В Україні стало можливим говорити про Голодомор тільки наприкінці 90-х. І лише через 10 років, 26 листопада 1998 року, Указом Президента України Леоніда Кучми було встановлено День пам’яті жертв Голодомору. У травні 2003 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 років актом геноциду.

За ініціативи Президента України Віктора Ющенка Верховна Рада України 28 листопада 2006 року ухвалила Закон “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”.

Своє ставлення до подій, пов’язаних з Голодомором 1932-1933 років в Україні, висловила 34-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО, прийнявши 1 листопада 2007 року резолюцію про вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні. Голодомор визнали як геноцид українського народу 26 країн світу, в тому числі, США, Канада, Австралія.

Не обминув жахливий голод і нашого району. На жаль, встановити імена всіх жертв немає можливості. В архівних документах залишилися дані про померлих тільки по 11 населених пунктах району: Широкій Балці, Музиківці, Станіславу, Киселівці, Мирошниківці, Іванівці, Новотягинці, Зеленому Гаю, Понятівці, Орловому, Софіївці – та й то не за весь період Голодомору.

Це обумовлюється тим, що, по-перше, значну частину книг запису актів смерті було вилучено та знищено, велика їх кількість не збереглася, по-друге – не всі смерті реєструвалися, бо влада забороняла це робити.

Шляхом тотального вилучення хліба, інших продуктів харчування, доведення нереальних планів хлібозаготівель, блокад сіл, занесення на “чорні дошки”, заборони виїзду за межі України, репресій проти незгодних та масове засудження за зібрану жменю зерна для напівживих дітей, сталінський режим створив на території району умови, несумісні із життям.

Світлій пам’яті земляків-білозерців, які загинули під час Голодомору 1932-1933 років, присвячена “Книга Пам’яті Білозерського району Херсонської області. Голодомор 1932-1933 років” У ній документи, спогади, дослідження. До уваги наших читачів деякі з них.
Шановні жителі району!
Розділ: Офіційно
 

Для стабільного та безперебійного постачання природного газу велике значення має стан оплати населенням за його використання. За станом на 19 листопада оплата по району за спожитий природний газ з початку року становить 93,7%.

Згідно з договором, укладеним між абонентом та Білозерською філією “Херсонгазу”, останнім строком сплати є 10 число наступного місяця. Кожний абонент має змогу зателефонувати за номером 33-7-63 в Білозерську філію ВАТ “Херсонгаз” та повідомити показання лічильника, що дозволить більш ретельно контролювати рівень спожитого газу абонентами району.

Пам’ятайте: чим менше сплачує населення району за даний вид палива, тим більше зменшується ліміт на постачання природного газу в наступному місяці, що також може призвести до перебоїв з його постачанням.

Тож наполегливо просимо населення вчасно сплачувати рахунки за використані природний газ, електроенергію та житлово-комунальні послуги.

Районна державна адміністрація.

 
Низький уклін вам, трударі, за хліб духмяний на столі
Розділ: Ювілеї
 

Минулої п’ятниці, напередодні Дня працівників сільського господарства, у районному будинку культури відбулося свято, на якому вшанували нелегку працю селянина.

У фойє районного будинку культури запрошені мали змогу оглянути виставки декоративно-ужиткового мистецтва, які підготували працівники районної бібліотеки й ЦТДЮ, експозицію районного музею, яка розповідала про наших земляків – Героїв України і орденоносців.

Розпочалося свято виступом народного самодіяльного хору Станіславського будинку культури, а потім на сцені з’явилися Осінь із снопом пшениці, Пшениця із вінком з колосся і дівчата з хлібом-сіллю. Цього року Осінь може пишатися врожаєм, який подарувала людям. Але це лише половина справи, бо всі її дари так би і залишились у полі, якби не її вірні друзі – трудівники. Це їх працьовиті руки сіяли, доглядали, плекали, збирали урожай.

Голова райдержадміністрації В.О.Поддубний, як господар району, прийняв із рук Осені символ достатку – обжинковий сніп, а голова районної ради Є.Я.Романова – запашний рум’яний хліб, випечений із борошна нового врожаю (на знімку). Вони щиро привітали трудівників полів і ферм з професійним святом і вручили Почесні грамоти й подарунки працівникам галузі, які досягли найвищих показників у сільгоспвиробництві в нинішньому році. Серед них – механізатори, доярки, спеціалісти, керівники фермерських господарств.

Теплі слова подяки звучали на адресу ветеранів сільгоспвиробництва району, серед яких – заслужені працівники сільського господарства і люди, самовіддана праця яких поцінована високими державними нагородами. Саме вони протягом десятиліть створювали і примножували хліборобську славу Білозерщини. Їх життєвий і трудовий шлях – завжди гідний приклад для наслідування.

Музичним подарунком для усіх запрошених став концерт кращих колективів художньої самодіяльності району. Особливо вразили виступи вокального ансамблю районного будинку культури під керівництвом Валентини Розум і Народного аматорського оркестру народних інструментів Білозерської ДМШ, солістка – Марія Кучинська.

Своєрідним підсумком свята став вихід на сцену Матері-України з короваєм. Почесне право розділити його надали ветерану сільського господарства С.В.Толочному. Шматочок духмяного хліба нагадав кожному про святий обов’язок перед рідною землею, про причетність до споконвічного ремесла дідів і прадідів, до мирної місії хлібороба – творця добробуту і щастя.

Вікторія РУЖИНА.

 
Запитували-відповідаємо
Розділ: Новини від організацій
 

– В якому випадку платник ПДВ може обрати квартальний податковий період подачі звітності з ПДВ?

Приватний підприємець А.

– Згідно із Законом України “Про податок на додану вартість” №309-VІ від 03.04.1997р. із змінами та доповненнями, для подання податкової декларації з податку на додану вартість встановлено, що податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом - календарний квартал (підпункт 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону). Відповідно до підпункту 7.8.2 пункту 7.8 статті 7 Закону платник податку, обсяг оподатковуваних операцій якого за минулі дванадцять місячних податкових періодів не перевищував суми, зазначеної у підпункті 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 цього Закону - 300 тис. грн. (без податку на додану вартість), може вибрати квартальний податковий період. Заява про вибір квартального податкового періоду подається податковому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року.
Пенсія – за довіреністю
Розділ: Новини від організацій
 

Статтею 47 Закону України „Про загальнообов’язкове пенсійне страхування” передбачено, що пенсія може виплачуватися за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначаються Законом. Виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду її дії за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожний рік дії такої довіреності.

Довіреності можуть оформлятися: у сільських радах (терміном до 1 року); у навчальних закладах; у медичних закладах (одноразові - тобто на 1 місяць); у слідчих ізоляторах (на 1 місяць); нотаріально (безстрокове).

Кожна довіреність засвідчується печаткою закладу, де її було складено, та підписом відповідальної особи. Обов’язково потрібно вказати дату її вчинення, і термін, на який вона видана.

Якщо довіреність оформлена на різні цілі, в тому числі і на виплату пенсій, то працівник поштового відділення приймає ксерокопію (якщо тільки на пенсію - тоді оригінал). Після виплати за довіреністю по відомості робиться відмітка, що пенсія отримана за довіреністю. Після останньої виплати по довіреності її підшивають до відомості і відсилають до ХД УДППЗ “Укрпошта” для зберігання.

Якщо довіреність видана нотаріусом більше, ніж на 1 рік, то начальник поштового відділення віддає довіреність після першого року виплати пенсіонеру для подальшої її реєстрації в Пенсійному фонді. При зверненні у Пенсійний фонд (у відділ пенсійного забезпечення) на довіреності ставиться відмітка, яка дозволяє проводити виплату по ній ще протягом 1 року. (Така довіреність реєструється в ПФУ через кожен рік).

Без відповідної відмітки працівник поштового відділення не має права виплачувати пенсію по довіреності. У свою чергу відділ пенсійного забезпечення Пенсійного фонду направляє електронною поштою дані про реєстрацію довіреностей до Виплатного Центру, де по відомостях робиться позначка “Д” (що означає є довіреність). У разі відсутності відповідної відмітки у відомості виплата пенсії за довіреністю, з дати вчинення якої минуло більше року, не допускається.

Управління Пенсійного фонду в районі.
Поради до часу
Розділ: Новини від організацій
 

У районі розмноження гризунів стримувалося підвищеною вологістю навесні та посухою влітку. Найбільше мишоподібних гризунів зосереджено в багаторічних травах та незораних після жнив полях. На стерні, що поросла падалицею, налічувалося 7, максимально 10 жилих колоній на гектарі. Повсюди багаторічні трави заселені в середньому по 4-8 жилих колоній на гектар. Нині спостерігається активізація розвитку та міграції гризунів з місць резервацій. Через це їх кількість в озимині може істотно зрости.

Надпорогова чисельність (5-12 жилих колоній на гектар) відзначається і в посівах озимих культур за мінімального і нульового обробітків грунту.

Економічний поріг шкідливості, за якого слід захищати посіви, складає 3-5 колоній на гектар. Ось і маємо, що на окремих площах кількість шкідників перевищує допустимий поріг у 2-7 разів. Беручи до уваги, що 90% самиць беруть участь у розмноженні по 5 ембріонів на кожну, в популяції 25% молодих особин, а коефіцієнт розмноження становить 68%, за погодних умов цьогорічної осені можна передбачувати подальше наростання чисельності гризунів та їх шкідливості.

Шкідлива діяльність мишоподібних гризунів різноманітна. Незважаючи на порівняно малі розміри тіла, гризуни потребують великої кількості їжі. Наприклад, доросла звичайна полівка протягом доби з’їдає до 30-40 г соковитого корму, а гуртова полівка – таку кількість їжі, яка майже в півтора рази перевищує її власну вагу.

Надійний захист від гризунів забезпечується використанням хімічних засобів (отруйних принад - родентицидів). Вони різняться за рівнем токсичності. Існують такі, які знищують гризунів після потрапляння в організм невеликої дози, і менш токсичні, що діють після декількох повторних прийомів тривалий період.

Гострі родентициди - препарати на основі фосфіду цинку, токсичність якого обумовлена тим, що при потраплянні в шлунок гризуна він розкладається до фосфористого водню (дуже отруйна газоподібна речовина), від якого тварина гине. В промислових умовах випускаються готові для використання принади: Роденфос, Стрілець, Стутокс, Фосвіт.

Хронічні родентициди (антикоагулянти – Антимиша, Бродівіт, Бродісан, Варат, Вірата, Крисолов, Ратиндан, Смерть щурам №1, Шторм) - найбільш поширені родентициди, які при правильному використанні можуть забезпечити до 100% загибелі гризунів. Препарати з антикоагулянтним механізмом дії знижують процес згортання крові та призводять до пошкодження капілярів (тонких кров’яних судин). Згортання крові поступово знижується, втрата крові викликає, як вважається, безболісну смерть. Уражена тварина проявляє слабкість, що прогресує, але апетит та вага не змінюються.

Серед природних регуляторів чисельності мишоподібних гризунів зустрічаються збудники бактеріальних хвороб. Деякі з них патогенні лише для цих теплокровних і не впливають на корисну фауну. На основі таких бактерій виготовляється біологічний препарат бактороденцид (зерно, заражене бактеріями „мишачого тифу”). Патогенність бактерії хвороби, не зважаючи на належність до групи сальмонел, вибіркова, тобто для людини та домашніх тварин бактеріальний препарат безпечний. Застосовують його в дозі 2 г в нору. Для летального ефекту гризуну достатньо з’їсти 1-2 зернини. Після поїдання принади бактерії потрапляють у шлунок, кишечник, потім проникають у кров, викликаючи септицемію, коли гемолімфа не може пригнічувати розмноження мікроорганізмів. Спочатку активність гризунів підвищується, але за 3-5 діб вони стають кволими, мало їдять і гинуть. Зазвичай хвороба триває протягом тижня. Ніякого відлякувального ефекту бактеріальна принада не викликає.

Сергій Поліщук,

начальник інспекції захисту рослин.

 
Чи стане Білозерка обличчям району?
Розділ: Офіційно
 

В одному з жовтневих номерів нашої районки напередодні місцевих виборів був опублікований  звіт селищного голови Олександра Царюченка “Білозерка в нас одна сім’я”. Стаття рясніла цифрами - свідченнями того, як багато зроблено за каденцію селищного голови, зокрема і в питанні благоустрою.

Нещодавно я проїжджав через декілька райцентрів Херсонської області і мені стало дуже прикро за нашу Білозерку. Скрізь районний центр є обличчям району, як кажуть, його візитівкою. А у нас?

Озброївшись фотоапаратом, я вирішив проїхатися Білозеркою, навіть не заглядаючи, як кажуть, у віддалені закутки. Мене шокували в’їзди і виїзди з селища. Зі сторони Херсону, на місці колишньої пилорами, у очі кидається бур’ян у людський зріст, руїни будівлі, привертає увагу посохла трава біля паркану колишньої харчосмакової фабрики. По дорозі до джерел - знову руїни та купи сміття.

Зі сторони Станіславу знаходиться необроблене поле, яке так і просить нового господаря. Не менше трави і біля багатоповерхових будинків. На розі Станіславського шосе та вулиці Шевченка поряд з багатоквартирним будинком зарості, в яких можуть завестися і вовки.

Думав, що хоч зі сторони Кізомису буде порядок, але й там на мене чекали купа сухої трави, гілок, поліетиленових  пакетів, пляшок та іншого сміття.

Біля центрального входу до кладовища - знову сухий бур’ян в людський зріст та сміття. По провулку Чаленка біля паркану тепличного господарства теж трава, яку треба було вирубати ще влітку.

Окремої уваги заслуговує селищне сміттєзвалище, яке починається в районі колишньої райсільгоспхімії. Саме тут висипають сміття та зливають нечистоти з вигрібних ям. Вся ця отрута потрапляє до водних горизонтів, з яких ми разом з вами п’ємо воду. А далі сміттєзвалище розтягується на декілька кілометрів і приносить неабияку шкоду навколишньому середовищі та здоров’ю білозерчан. Ніхто навіть не думає навести тут порядок, і лише безхатченки постійно порпаються у смітті.

Вражають у Білозерці купи будівельних матеріалів – піску, глини, які лежать роками і не прибираються. Невже в селищній раді немає повноважень та механізмів впливу, аби змусити горе-господарів понаводити елементарний порядок?

А чого варті контейнери, в які виносять сміття мешканці багатоповерхових будинків, та майданчики біля них? Це потрібно лише побачити на власні очі. Діряві, згорблені та завжди переповнені контейнери давно стали місцем збору безпритульних котів та собак.

Більш-менш порядок підтримується в центрі селища, а також на центральних вулицях. Решта території - не впорядковується. Хочу нагадати, що місцеве самоврядування – це не тільки права, але й обов‘язки. Селищний голова зобов’язаний тримати райцентр у порядку і чистоті. Сьогодні селищний бюджет і його видаткова частина виконуються, а тому має бути й результат. Сформований новий депутатський корпус, який теж необхідно залучати до організаторської роботи по наведенню порядку на округах.

Будемо мати надію, що Білозерка таки стане обличчям району. Шановні білозерці! Далі так жити не можна, необхідно чесно подивитися правді у вічі та зробити висновки. Давайте почнемо з себе, наведемо лад біля своїх домівок та покажемо приклад іншим!

Володимир Польовий,

смт Білозерка.

 
З клятвою Гіппократа в серці
Розділ: Новини від організацій
 

Скільки їх - видів трудової діяльності? Сотні? Тисячі? І всі вони потрібні та корисні. Але так важко визначити, яка професія тобі більше до вподоби, яка зробить твоє життя цікавим! Тому вибір шляху, яким буде крокувати людина протягом майже усього життя, дуже відповідальний.

Є професії досить поширені, про які інакше, як з повагою, не можна й говорити. До них з повною відповідальністю можна віднести і професії медичної сфери. Адже люди хворіли чи діставали ушкодження завжди. Хто зна, може, колись і зникнуть назавжди хвороби, подолані, наприклад, вже майже повністю: чума, холера та чорна віспа. Але поки що люди з надією і вірою йдуть до лікарів, які роблять усе можливе, щоб вилікувати, зменшити їхні страждання. Хіба це не шляхетно - допомагати!

Професії медичної сфери – такі як лікар, фельдшер, медична сестра – є актуальними на сучасному ринку праці нашого району. Саме тому 19 листопада на базі КП “Білозерська центральна районна лікарня” і відбувся профінформаційний захід “Популяризація професій медичної сфери”, гостями якого стали 30 старшокласників загальноосвітніх шкіл Білозерки.
Уклін вам, хлібороби!
Розділ: Культура
 

З нагоди свята працівників сільського господарства, Станіславська ЗОШ ім. К.Й.Голобородька гостинно зустріла хліборобів нашого села: голову районної асоціації фермерів В.С.Дністрянського, голів фермерських господарств В.І.Ференца, Д.В.Стеценка, М.С.Петренка, М.М.Семенчука та ін.

Під звуки Зразкового дитячого духового оркестру під керівництвом О.П.Кравця гості зайшли до святково прибраного залу. Хлібом-сіллю зустріли аграріїв Володимир Шум та Олена Рідкоборода.

З вітальним словом до капітанів золотих ланів звернувся капітан шкільного корабля знань, директор школи С.Я.Квадріціус, який привітав хліборобів з професійним святом, щиро подякував за допомогу, підтримку, розуміння. Учні підготували і власні музичні поздоровлення: вірші і пісні. На згадку про зустріч учні школи подарували гостям оберіг – ляльку-мотанку, наповнену цілющими травами, яку зробили власноруч, щоб охороняла їх дім від лиха, зберігала мир, спокій, злагоду у родині.

Діна Ференц,

заступник директора з виховної роботи.
Ой не ріж косу...
Розділ: Культура
 

Волосся - то ланцюжок між людиною і небом . Волосся - то космічна енергія, яка поважчала навколо голови людини. Про це ми дізналися у процесі підготовки народознавчого свята “Коса - дівоча краса”, яке відбулося в сільській бібліотеці. А спочатку, підкоряючись сучасній моді на різноманітні кастинги, обрали читацьку комісію у складі Інни Польченко, Тані Денисенко, Андрія Савченка і провели відбірковий тур серед дівчаток. Учасниці конкурсу були різного віку, але обов’язково мали гарні, довгі, виплекані коси. Кожна з них отримала почесне звання: Н.Банішевська – “найдовша коса”, Л.Чабанова – “дівчачі кіски”, М.Пруська – “найкучерявіша коса”, Т.Тимошенко – “найсвітліша коса”, Н.Клєвцова – “симпатія глядачів”, О.Савченко – “золота коса”.

Дівчатка уміло поєднали пісню з танком, поетичне слово - з народними приказками і довели, що довга коса - не обов’язково короткий розум.

Присутні на святі дорослі та діти почули від красунь корисні поради щодо того, як треба доглядати за волоссям, щоб коса була “густа та пишна, чорнобровим хлопцям на біду”. Щоб, як декламував А.Рибачук, хтось міг сказати: “Ах-ах, яка краса!”

Ми згадали звичаї свого народу, своїх бабусь, для яких коси були ознакою високої моралі й символізували, насамперед, скромність та цнотливість дівчини. Адже й справді, в довгій, до пояса, косі є своя принада, щось ніжне і близьке, щемне і священне.

Весь наш колектив “косатих” читачок звертається до вас, дівчатка. Не поспішайте підкорочувати своє волосся, повірте, що довга дівоча коса - це особлива зваба. Недарма в народі кажуть: “Нема коси - нема краси”.

Дякуємо сільській раді (голова А.О.Федак, гол.бухгалтер Я.М.Ільницька) за допомогу у придбанні подарунків, які дуже потішили дітей.

Світлана Єременко,

завідуюча Радянською бібліотекою.

Навігація
 
 • Новини сайту
 • У райдержадміністрації
 • У районній раді
 • Офіційно
 • Новини від організацій
 • Освіта
 • Ювілеї
 • Культура
 • Люди району
 • Нам пишуть
 • Спорт
 • Кримінал
 • Архів випусків в pdf-форматі
 • Це цікаво
 • Календар
   
  «    Ноябрь 2010    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Друзі
   
 • Архів "Придніпровської зірки" у PDF
 • Занятный блог
 • Агентство Промышленных Новостей
 • Мировые рейтинги
 • Опитування
   

  Міліція
  Суд
  ДАІ
  Прокуратура
  Податкова інспекція
  Пенсійний фонд
  Райдержадміністрація
  Райвійськкомат
  Поліклініка
  Лікарня
  РЕЗ і ЕМ
  ВАТ "Херсонгаз"


  id=
  Погода
   
  Что такое брендовая одежда.
  Білозерка 
  Популярне
   
  Цікаве
   
  Інформер
   
  Хмара тегів
   

  Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Показать все теги
  Цікавинки
   
  Архів новин
   
  Март 2014 (16)
  Июнь 2013 (1)
  Май 2013 (85)
  Апрель 2013 (74)
  Март 2013 (54)
  Февраль 2013 (87)
  Головна сторінка   |   Реєстрація   |   Додати новину   |   Нове на сайті   |   Про нас   |   Техпідтримка
  COPYRIGHT © 2009-2013 pridneprovka.org.ua All Rights Reserved.
  Created by aka Fudor :) © 2009-2013
  Усі права захищені pridneprovka.org.ua © 2009-2013