Головна Реєстрація Про нас Передплата Контакти Реклама RSS 2.0
 
Пошук по сайту
 
Панель управління
     
   
•   Приднепровка » Материалы за Февраль 2013 года  
 


Всі новини Білозерського району тільки тут.Роки віддаляють, а пам’ять повертає
Розділ: Ювілеї
 

15 лютого у Білозерці відбувся мітинг-реквієм з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 24-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан. У заході взяли участь голова райдержадміністрації В.О.Поддубний, голова районної ради Є.Я.Романова, селищний голова О.В.Царюченко та його заступник Т.В.Царюченко, депутати місцевих рад, представники трудових колективів, громадськість селища. Про трагізм війни в Афганістані нагадали голова РДА та вчитель Білозерської ЗОШ №1 імені О.Я.Печерського Роман Жадан. Зворушливу ліричну композицію виконала учениця школи Оля Рудик.
Мітинг завершився покладанням квітів до пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам. 
Державна служба зайнятості: соціальні послуги на нових законодавчих засадах
Розділ: Новини від організацій
 

З 1 січня набрав чинності Закон України «Про зайнятість населення» №5067–VI від 5 липня 2012 року, спрямований на покращення якості надання соціальних послуг. У ньому передбачено ряд змін як для роботодавців, так і для безробітних. Яких саме, нам розповіла директор районного центру зайнятості населення О.В.Розсуждай:

- Олено Володимирівно, чи змінилася процедура реєстрації та виплати допомоги по безробіттю?
- Відповідно до нового закону, людина, яка через відсутність роботи не має заробітку і звернулася до центру зайнятості в її пошуках, отримує статус безробітного з першого дня реєстрації в центрі за умови відсутності для неї підходящої роботи. При цьому особа може звертатися в будь-який зручний для відвідування центр зайнятості – незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування. За умови отримання статусу безробітного допомога по безробіттю призначається з 8-го дня після реєстрації громадянина в центрі зайнятості.
Розмір максимальної допомоги по безробіттю для тих, хто відповідно до законодавства має на неї право, єдиний по всій Україні. Раніше він обмежувався середньою зарплатою по регіону, де була зареєстрована безробітна особа, а тепер дорівнює чотирьом прожитковим мінімумам для працездатних осіб, тобто не залежить від зареєстрованого місця проживання безробітного, і складає 4588 грн.
Водночас збільшено мінімальний розмір допомоги по безробіттю для окремих категорій застрахованих осіб – з 1 січня 2013 року він становить 882 грн. замість 872 грн. у грудні минулого року. Допомогу по безробіттю можуть отримувати і незастраховані особи (молодь з числа випускників навчальних закладів). Для них, а також для тих, хто має право на допомогу по безробіттю без урахування страхового стажу (особи, які мають тривалу перерву в роботі, інші), розмір мінімальної допомоги по безробіттю становить 544 грн.
- У новому законі передбачена можливість отримати досвід і стаж роботи до закінчення молодими фахівцями навчального закладу. Яким чином?
-  Cтуденти останніх курсів професійно-технічних та вищих навчальних закладів мають право у вільний від навчання час стажуватися у роботодавців за професією, за якою здобувається освіта, строком до шести місяців. Запис про проходження стажування вноситься до трудової книжки і свідчить про певний досвід роботи за фахом. На стажерів поширюються всі права і соціальні пільги, встановлені для працівників, які обіймають відповідні посади.
 - Особлива увага у законі приділена питанню працевлаштування молодих спеціалістів у сільській місцевості. Що конкретно обіцяє їм держава?

- З метою залучення до роботи за відповідною професією (спеціальністю) в селах і селищах молодому працівнику, який уклав трудовий договір на строк не менш як три роки з підприємствами, установами та організаціями, розташованими в таких населених пунктах, надаються житло на строк його роботи та одноразова адресна допомога в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України. Якщо ж молодий працівник працюватиме в такому населеному пункті не менш ніж десять років, житло передається йому у власність. Раніше таких можливостей молоді фахівці не мали.
Cелекторна нарада
Розділ: У райдержадміністрації
 
17 лютого, під час чергової обласної селекторної наради, голова облдержадміністрації Микола Костяк проінформував про основні питання, які розглядалися на останньому засіданні Кабінету Міністрів України. «Відкриваючи засідання, Прем’єр-міністр Микола Азаров зазначив, що Уряд розробляє рішення, які забезпечать скорочення дефіциту бюджету, збільшення валютних резервів, а головне – створення нових робочих місць. Саме на такі результати націлена Державна програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки», - сказав Микола Костяк. Також він підкреслив, що на засіданні Уряду особливу увагу приділили стану справ у сфері охорони здоров’я, зокрема, реалізації положень Закону щодо ліцензування імпорту лікарських препаратів. «Закон повинен реалізувати основну вимогу: в Україну мають потрапляти тільки препарати, які реально використовуються у світовій медичній практиці, і за ціною, яка співставна з ціною у сусідніх країнах. Цей головний принцип і передбачений у заходах, які Кабінет Міністрів України здійснює для наведення порядку на фармацевтичному ринку», - підкреслив голова ОДА. За словами Миколи Азарова, на фармацевтичному ринку будуть встановлені цивілізовані правила, які мають забезпечити населення усім необхідним асортиментом сучасних лікарських засобів належної якості та за доступною ціною.
Також під час селекторної наради голова обласної державної адміністрації повідомив, що на посаду директора Департаменту фінансів обласної державної адміністрації призначено Ігоря Шепелєва, а посаду начальника територіального управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області обійматиме Олександр Мозолін.
Питання порядку денного селекторної наради стосувалися розроблення містобудівної документації населених пунктів області та стану виконання доручень Президента України у частині вдосконалення роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. До речі, щодо другого питання, наш район відзначили як один з кращих.
Наприкінці наради голова райдержадміністрації Валерій Поддубний визначив першочергові завдання на тиждень.Сплата єдиного внеску «спрощенцями»
Розділ: Новини від організацій
 
Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, визначені платниками єдиного внеску.
З 13 жовтня 2012 року до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» внесено зміни, що стосуються фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування. Зокрема, для зазначеної категорії платників встановлено нові терміни сплати єдиного соціального внеску. Відтепер фізичні особи - «спрощенці» сплачують єдиний соціальний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який він сплачується. Як і раніше, базу оподаткування фізичні особи - «спрощенці» визначають самостійно, в межах максимальної величини. При цьому щомісячна сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Згідно з Податковим Кодексом України фізичні особи - підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на три групи платників єдиного податку. Звертаємо увагу, що платники єдиного податку третьої групи також сплачують єдиний соціальний внесок на загальних підставах, незалежно від суми отриманого доходу. На час відпустки, а також за період хвороби, фізичні особи - платники єдиного податку залишаються платниками спрощеної системи оподаткування та зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
У 2013 році щомісячний мінімальний страховий внесок становить: з 1 січня - 398,01 грн. (34,7% від мінімальної зарплати 1147 грн.); з 1 грудня - 422,65 грн. (34,7% від мінімальної зарплати 1218 грн.).
Таким чином, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, щоквартальна мінімальна сума єдиного внеску, яка підлягає сплаті у цьому році на рахунок управління Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку, складає: за І квартал - 1194,03 грн. (термін сплати - 22.04.2013); за II квартал - 1194,03 грн. (термін сплати - 22.07.2013); за III квартал - 1194,03 грн. (термін сплати - 20.11.2013); за IV квартал - 1218,67 грн. (термін сплати - 20.01.2014).
За більш детальною інформацією необхідно звертатися до управління Пенсійного фонду в районі.
Управління Пенсійного фонду в районіЧи потрібна дітям шкільна форма?
Розділ: У райдержадміністрації
 

Це питання не раз піднімалось у навчальних закладах району, проте жоден з них не запровадив відповідні стандарти. Так чи допоможе шкільна форма вирішити проблему соціальної нерівності серед учнів або ж просто позбавить їх радості «себе показати і на інших подивитися»?

Цілком імовірно, що всіх школярів нашої країни зобов’яжуть носити єдину форму. Якою вона буде, і чи наступить цей момент - покаже час. А зараз спробуємо розібратися у всіх плюсах і мінусах єдиної шкільної форми. Сьогодні зовнішній вигляд учнів визначається кожним середнім навчальним закладом самостійно. Найчастіше це питання вирішують батьки, більшість з яких не зовсім уявляють, в чому йде сьогодні до школи їхня дитина. Кожен може одягатися так, як йому подобається, але почуття міри при цьому повинно бути. Не можна не погодитися з тим, що куди більш приємно бачити охайно одягнених дівчат і хлопчиків, ніж учениць, які демонструють оголені частини тіла. Носіння якісного ділового костюма, а єдина шкільна форма і є діловий костюм, дозволяє виховати в дитині смак, сприяє виробленню певного стилю «успішності», що в майбутньому нікому не завадить. Запровадження шкільної форми необхідно не тільки для того, щоб згладити соціальну нерівність серед дітей та підлітків, що, безумовно, важливо. Це необхідність, зумовлена часом, в якому ми живемо, це правильні та необхідні заходи. Адже підлітки дуже часто не знають почуття міри, копіюють побачені сценічні та екранні образи, приходячи до школи в абсолютно неприйнятному для навчання вигляді. Я прекрасно розумію, що у самих школярів через вік і бажання виділитися подібні заходи спочатку викличуть протест, але через деякий час, коли це стане нормою, вже не виникатиме питання: «Чи потрібна шкільна форма?»
Денис Халупенко,
перший заступник голови РДА
Новини податкової
Розділ: Новини від організацій
 
Під час кампанії декларування податківці працюватимуть у посиленому режимі
З початком деклараційної кампанії громадяни можуть отримати консультацію контакт-центру Інформаційно-довідкового департаменту ДПС щодня з 8.00 до 20.00 (крім суботи та неділі) за номером 0-800-501-007, а також безпосередньо у податковій інспекції та з’ясувати усі незрозумілі питання стосовно порядку заповнення та подання декларації.
Громадяни також можуть отримати консультаційну допомогу і у Центрі обслуговування платників податків ДПІ у районі, де податківці нададуть повний комплекс адміністративних, інформативних послуг.
Для того, щоб громадяни могли звертатися до сервісного центру у зручний для них час, з 2 січня по 1 травня запроваджено спеціальний режим роботи податківців. Час роботи платників податків, як правило, співпадає з режимом роботи органів ДПС, тому на період деклараційної кампанії передбачено можливість приймання декларацій у вихідні дні та вечірні години.
Лариса Досенко,
головний державний податковий ревізор-інспектор відділу оподаткування фізичних осібАварійна ямковість ліквідовується
Розділ: Новини від організацій
 
Робітники філії «Білозерський райавтодор» ліквідовують аварійно небезпечну ямковість. Станом на 18 лютого виконано робіт з аварійного ямкового ремонту із застосуванням холодної органо-мінеральної суміші (453,45 кв.м), методом змішування на бітумі (58,5 кв. м), гарячими асфальтобетонними сумішами (832,61 кв. м).
Також виконуються заходи з покращення безпеки дорожнього руху на автодорогах – встановлення та вирівнювання дорожніх знаків, бар’єрної огорожі та інше.
Роботи з ліквідації аварійно-небезпечної ямковості тривають і знаходяться під постійним контролем Служби автомобільних доріг у Херсонській області та ДП «Херсонський облавтодор». З настанням сприятливих погодних умов філія розпочне планові поточні ремонти.
Ірина ПолянчикЗапитуєте - відповідаємо
Розділ: Новини від організацій
 
- Якщо права на нерухоме майно вже були зареєстровані до 1 січня 2013 року, чи потрібно проводити «перереєстрацію»?
- З 1 січня 2013 року Реєстр прав власності на нерухоме майно, Єдиний реєстр заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та Державний реєстр іпотек припинили своє функціонування. Їх замінив Державний реєстр прав.
Втім, права на нерухоме майно та їх обтяження, що були зареєстровані до 1 січня 2013 року, визнаються державою, якщо їх реєстрація була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення цих прав, або якщо відповідне законодавство не передбачало проведення державної реєстрації цих прав.
В обов’язковому порядку «перереєструвати» право на нерухомість необхідно тільки тоді, якщо виникла необхідність її відчуження. В такому випадку «перереєстрацію» речових прав на нерухоме майно проводитиме нотаріус, який перевірить інформацію в реєстрах і перенесе її у Державний реєстр прав.
Якщо ви не маєте наміру вчиняти дії з нерухомим майном, державна реєстрація прав у єдиному Державному реєстрі прав проводиться за бажанням власника чи користувача.
- Чи потрібно платити за проведення «перереєстрації» речових прав на нерухоме майно в Державному реєстрі прав?
- Відповідно до законодавства у сфері державної реєстрації прав фізичні та юридичні особи звільняються від сплати державного мита за проведення державної реєстрації прав, які виникли та були зареєстровані до 1 січня 2013 року, тобто за проведення «перереєстрації» речових прав в Державному реєстрі прав.
- Державну реєстрацію прав зможуть проводити усі нотаріуси?
- Відповідно до положень Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» нотаріус, який вчинив нотаріальну дію з нерухомим майном, проводить державну реєстрацію речового права, що виникло у результаті вчинення такої дії. При цьому Закон не встановлює винятків ні для державних, ні для приватних нотаріусів у сфері державної реєстрації прав.
- Чи є інформація, яка міститься в Державному реєстрі прав, відкритою?
- Відповідно до законодавства це інформація з обмеженим доступом. Саме тому в Законі України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначено коло осіб, які мають право на отримання інформації з Державного реєстру прав. Звісно ж, власник чи користувач нерухомого майна має право на її отримання.
Олександр Лихенко,
начальник реєстраційної служби районного
управління юстиціїСилу духу загартувала війна
Розділ: Люди району
 
Що значить для сучасного покоління слово «війна»? Період збройних протистоянь ворогуючих держав, які прагнули до розширення своїх кордонів та зміцнення політичної сили, статистика людських та матеріальних втрат. Інша справа - ветерани Великої Вітчизняної війни, які відстоювали свободу Батьківщини на полі бою. Весь той жах вони бачили на власні очі, весь той біль відчували серцем. Спогади про війну навіки вкарбувалися у пам’ять учасника бойових дій Миколи Михайловича Южаліна з Олександрівки. Голова місцевої ветеранської організації знає ціну звання захисника Вітчизни.
Батьківщина Миколи Михайловича – райцентр Гагіно колишньої Горьківської області в Росії. Коли почалася війна, хлопець тільки-но закінчив десятирічку. Відразу після навчання довелося працювати механізатором у місцевому колгоспі, оскільки майже всіх чоловіків забрали на фронт. У січні 1943 року Южаліна призвали до армії та направили на навчання до Ярославського кулеметно-мінометного училища. У званні лейтенанта влітку 1944 року хлопець потрапляє на війну. У складі 3-го Прибалтійського фронту Микола Михайлович брав участь у багатьох військових операціях. Добре пам’ятає ветеран свій перший бій під час визволення Пскова. Прорив радянської армії вартував сотень людських життів та скалічених солдат. І хоч Микола Михайлович не вступав у рукопашний бій з ворогом, зрозумів, наскільки сильним був супротивник, особливо у плані технічної підготовки. На полі бою бачив все – і відчайдушний героїзм, і неймовірний страх перед смертельною небезпекою. Якось Микола Михайлович врятував від загибелі незнайомого солдата, який отримав серйозне поранення в спину. Повзком під кулями він дотягнув його у безпечне місце, та як склалася подальша доля вояка, не знав. По праву визнані кращими
Розділ: Освіта
 

З 11 по 15 лютого в актовій залі Херсонської академії неперервної освіти проходив суперфінал конкурсу «Учитель року», який щороку проводиться для виявлення та підтримки творчої праці вчителів, підвищення їх професійної майстерності, популяризації педагогічних здобутків.

У цьому році визначалися найкращі педагоги з фізики, інформатики, музичного мистецтва, а також французької та російської мов. Приємно, що всі конкурсанти, які представляли наш район в чотирьох номінаціях, увійшли до п’ятірки тих учителів області, які змагалися за право називатися кращими.
Упродовж конкурсних днів члени журі оцінювали фаховий рівень учасників, їх професійну підготовку, знання теорії та методики викладання. Під час суперфіналу конкурсанти представили відеопрезентацію «Візитна картка», презентацію власного педагогічного досвіду, інсценування педагогічної ситуації та вміння її розв’язати, своє захоплення.
Правду кажуть: «Талановита людина талановита в усьому!» У цьому мали змогу переконатися присутні, спостерігаючи за вчителем інформатики Станіславської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені К.Голобородька Квадріціус Л.В. Світ її захоплень вражає розмаїттям: вона малює, вишиває, в’яже, створює орігамі, подорожує, фотографує, але головне те, що Людмила Валеріївна – ерудований, креативний, сучасний учитель, яка вміло володіє аудиторією, із задоволенням ділиться досвідом своєї роботи, бере участь у Всеукраїнських конференціях, свої педагогічні здобутки розміщує на власному сайті «Математика з Людмилою».
Кращою із кращих стала учитель фізики Широкобалківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, педагог високої кваліфікації, цілеспрямована і творча особистість Олійник Олена Олексіївна. Високий інтелектуальний і професійний рівень дозволили їй у нелегкому творчому суперництві вибороти І місце, але головне випробування ще попереду, тож побажаємо їй нових звершень і перемоги в ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».
Якби був приз глядацьких симпатій, то його б отримала вчитель музики Дар’ївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Воронова Валентина Сергіївна. Для неї - талановитої і привабливої, музичне мистецтво - особливий предмет, оскільки насамперед апелює до почуттів дитини, сприяє розвитку естетичних смаків. Валентина Сергіївна зуміла підкорити глядачів, завоювати їх любов.
Те, що творчим може бути не лише досвідчений педагог, довела своєю участю в конкурсі молодий учитель російської мови Микільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кривенкова Оксана Леонідівна, яка продемонструвала педагогічну майстерність, уміння володіти інноваційними технологіями, переконала журі, що має неабиякий творчий потенціал.
Звичайно, своїм успіхом учасники завдячують відділу освіти, молоді і спорту райдержадміністрації, районному методичному кабінету, зокрема своїм наставникам, які допомагали, підтримували та надихали їх - методистам РМК Досенко Г.П., Щербині С.І., Санталовій К.І.
Участь у конкурсі «Учитель року» дозволила нашим педагогам заявити про себе як про фахово-компетентних, творчих особистостей.
Аліна Місюра, директор Східненської ЗОШ

Навігація
 
 • Новини сайту
 • У райдержадміністрації
 • У районній раді
 • Офіційно
 • Новини від організацій
 • Освіта
 • Ювілеї
 • Культура
 • Люди району
 • Нам пишуть
 • Спорт
 • Кримінал
 • Архів випусків в pdf-форматі
 • Це цікаво
 • Календар
   
  «    Февраль 2013    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Друзі
   
 • Архів "Придніпровської зірки" у PDF
 • Занятный блог
 • Агентство Промышленных Новостей
 • Мировые рейтинги
 • Опитування
   

  Міліція
  Суд
  ДАІ
  Прокуратура
  Податкова інспекція
  Пенсійний фонд
  Райдержадміністрація
  Райвійськкомат
  Поліклініка
  Лікарня
  РЕЗ і ЕМ
  ВАТ "Херсонгаз"


  id=
  Погода
   
  Білозерка 
  Популярне
   
  Цікаве
   
  Інформер
   
  Хмара тегів
   

  Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Показать все теги
  Цікавинки
   
  Архів новин
   
  Март 2014 (16)
  Июнь 2013 (1)
  Май 2013 (85)
  Апрель 2013 (74)
  Март 2013 (54)
  Февраль 2013 (87)
  Головна сторінка   |   Реєстрація   |   Додати новину   |   Нове на сайті   |   Про нас   |   Техпідтримка
  COPYRIGHT © 2009-2013 pridneprovka.org.ua All Rights Reserved.
  Created by aka Fudor :) © 2009-2013
  Усі права захищені pridneprovka.org.ua © 2009-2013