Головна Реєстрація Про нас Передплата Контакти Реклама RSS 2.0
 
Пошук по сайту
 
Панель управління
     
   
•   Приднепровка » Материалы за Март 2013 года  
 


Всі новини Білозерського району тільки тут.Від майбутнього нації - до проблем благоустрою
Розділ: У райдержадміністрації
 

2013 рік ознаменувався новими соціальними ініціативами Президента «Діти – майбутнє України». Як реалізовуються вони у нашому районі, розглянули 27 березня на черговій колегії райдержадміністрації. Також до порядку денного увійшли питання санітарної очистки та благоустрою населених пунктів району і стану роботи щодо реалізації молодіжної політики, співпраці з молодіжними громадськими організаціями району.

Як повідомила начальник відділу освіти, молоді і спорту райдержадміністрації І.Я.Козльонкова, на Білозерщині забезпечено виконання головного пріоритету доступності дошкільної освіти. На сьогодні нею охоплено 91% дітей віком від 1 до 6 років, стовідсотково здобувають освіту діти 5-річного віку. Відкрито нові групи у Кізомиському, Новотягинському, Киселівському, Петрівському, Радянському та Томинобалківському яслах-садках. У листопаді 2011 року Токарівською сільською радою придбано приміщення під дошкільний заклад, який планують обладнати у 2013-2014 роках. Відділом освіти, молоді і спорту райдержадміністрації здійснюється підвіз дошкільнят до ясел-садків. Проводиться робота, направлена на розвиток дитини. Введено посади вихователів-методистів, інструкторів з фізичної культури, соціальних педагогів, практичних психологів, керівників гуртків, хореографів, медичних сестер з дієтичного харчування, старших медичних сестер.
За підсумками оздоровчого періоду 2012 року за рахунок коштів державного, обласного та місцевого бюджетів послугами з відпочинку та оздоровлення охоплено 4 178 дітей шкільного віку, що становить 72% від загальної кількості учнів. У 2013 році послугами з відпочинку та оздоровлення планується охопити 73% дітей шкільного віку.
З метою започаткування у 2013 році Президентської програми для найталановитіших дітей «Інтелектуальне майбутнє України» відділом освіти, молоді і спорту створюються належні умови для талановитих і обдарованих дітей, зокрема для проведення наукових досліджень на базі і спільно з науковцями вищих навчальних закладів обласного центру. Оптимальне формування інтелектуального потенціалу нації, зокрема, виявлення обдарованої молоді і надання їй різнобічної підтримки, забезпечують шкільні наукові товариства. На виконання цього завдання прийнята районна цільова програма роботи з обдарованою молоддю на 2011-2015 роки.
У районі функціонують 5 позашкільних закладів, відповідною освітою охоплено 3306 вихованців у 246 гуртках, що становить 53,4% від загальної кількості учнів району. Мережа філій позашкільних навчальних закладів у сільській місцевості залишається стабільною. Крім того, планується її розширення на базах загальноосвітніх шкіл і підвищення рівня охоплення учнівської молоді позашкільною освітою до 70%.
Весна на тиждень відступила
Розділ: Новини
 

У неділю 24 березня комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій визнала, що на території району виникла надзвичайна ситуація природного характеру. У зв’язку з погіршенням погодних умов цілодобово працює штаб (керівник – заступник голови райдержадміністрації Л.М.Фастовець, начальник штабу – головний спеціаліст з надзвичайних ситуацій А.С.Волошин), який постійно контролює ситуацію в районі.
Найсильніше циклон лютував у суботу. Як повідомив Анатолій Степанович, у цей день багато сіл (Софіївка, Східне, Загорянівка та ін.) залишилися без електроенергії, частково без світла були Посад-Покровське, Олександрівка, Станіслав, Радянське, Чорнобаївка. Завдяки оперативним діям енергетиків до недільного вечора електропостачання майже всюди відновили. З наслідками негоди на дорогах веде боротьбу і Білозерська філія «Облавтодору». Усі сільські голови були завчасно попереджені про погіршення погодних умов.
Не встигли мешканці району оговтатися від суботньої негоди, природа підготувала новий сюрприз. 26 березня Білозерщину засипало снігом, тримався триградусний мороз. Наступного тижня синоптики прогнозують істотне потепління.
Перший крок до сімейної медицини
Розділ: Люди району
 

Сьогодні реформування медичної галузі – одна з найбільш обговорюваних тем у ЗМІ. Це і не дивно, адже питання здоров’я та якісного медичного обслуговування завжди хвилювали населення. Наразі Білозерщина знаходиться на другому етапі реформування галузі, в рамках якого відбудеться розподіл медичної допомоги на первинну і вторинну. Процес розмежування розпочався зі створення Центру первинної медико-санітарної допомоги, ініційованого районною владою. Про особливості роботи закладу та пов’язані з реформою нововведення - наша розмова з головним лікарем центру Л.І.Плахтирь:

- Ліліє Іванівно, основне завдання реформування медицини та створення центру – покращити якість медичного обслуговування сільського населення. З чого воно розпочинатиметься?
- Перш за все, з аналізу існуючого стану справ, вивчення проблемних питань кожної амбулаторії та ФАПу, ознайомлення із зауваженнями та побажаннями пацієнтів. Ну і, звичайно, підбору кваліфікованих сімейних лікарів. Сьогодні триває оформлення юридичних документів центру, вирішується кадрове питання, до літа плануємо отримати ліцензію на медичну практику. До речі, розміщуватиметься центр у приміщенні районної аптеки №45.
- Раніше ФАПи та амбулаторії перебували на балансі сільських рад, потім - центральної райлікарні, тепер ними опікуватиметься центр. Як це позначиться на роботі закладів?
- Впевнена, лише позитивно. Мета роботи центру - наблизити кваліфіковану профілактичну медицину до сільського населення. А це означає покращити умови роботи медиків на селі, забезпечити ФАПи та амбулаторії необхідним обладнанням, а головне - залучити лікарів загальної практики – сімейної медицини та сімейних медичних сестер.
- На все це необхідно чимало коштів. До цього часу у бюджеті їх зазвичай бракувало.
- Звичайно, фінансових проблем у сільській медицині вистачає, проте думаю, з перерозподілом фінансових потоків на медицину первинного і вторинного рівнів багато з них вдасться вирішити. Реформа дасть можливість переорієнтувати видатки у бік збільшення фінансування на профілактичні заходи. Також можна залучати спонсорські кошти. Думаєте, серед місцевих жителів не знайдеться охочих допомогти зібрати гроші на придбання, наприклад, глюкометру для ФАПу? Крім того, є перелік медичних послуг, які центр може надавати на платній основі. Покладаю велику надію на підтримку медичної реформи місцевою владою.
- Зі створенням центру змінився статус Станіславської і Дар’ївської дільничних лікарень, які стали амбулаторіями. Чи не вплине це на рівень надання медичних послуг населенню?
- Знаю, що багатьох людей хвилює це питання, але хочу заспокоїти – реформа спрямована на покращення медичного обслуговування, а не навпаки. Просто сьогодні особлива увага звертається саме на первинну медичну допомогу, якісну профілактичну роботу. Впевнена, що ніхто не заперечуватиме, що краще вчасно діагностувати хворобу та вжити заходів, ніж боротися з її наслідками. Та й лікарняні ліжка з цих медичних закладів не зникнуть, просто ними опікуватиметься райлікарня. Місцеві жителі, як і раніше, зможуть отримати тут відповідну допомогу.
- Створення центру первинної медико-санітарної допомоги – перший крок до сімейної медицини. У чому її особливості?
Вдале навчання, та проблемне водопостачання
Розділ: Новини
 

Від виникнення надзвичайних ситуацій ніхто не застрахований, але передбачити їхні можливі негативні наслідки та підготуватися - наш обов’язок. Протягом робочого тижня спеціалісти управління Держтехногенбезпеки у Херсонській області перевіряли, наскільки готовий район до ліквідації природних катаклізмів, стихійних і техногенних катастроф. Висновки комісії в цілому позитивні, хоча й не без зауважень.

Підсумовуючи результати перевірки голова комісії О.В.Руд-ницький подякував відповідальним за підготовку об’єктів цивільної оборони району за сприяння у перевірці, належне ставлення до питань безпеки населення, нормальну реакцію на зауваження. Високу оцінку швидкості реагування під час навчання з цивільної оборони отримали працівники районного відділу управління Держтехногенбезпеки, газової, комунальної, медичної служб та міліції, які взяли участь у відпрацюванні умовного вибуху на ГРП. Також перевіряючі відзначили добру підготовку до надзвичайних ситуацій у Олександрівській, Надеждівській, Посад-Покровській, Музиківській і Дар'ївській сільських радах.
Недоліком №1 назвали несправність гідрантів для забору води у населених пунктах району, що вкрай важливі у разі виникнення пожеж. Також до "мінусів" увійшла відсутність місцевих пожежних команд, брак фінансування закладів освіти на протипожежні заходи, зокрема на встановлення сигналізацій та обробку дерев’яних конструкцій дахів протипожежними засобами. Крім того, О.В.Рудницький висловив прохання включати до містобудівної ради представників управління Держтехногенбезпеки, нанести план ліквідації наслідків підтоплення населених пунктів на мапи для використання у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Голова райдержадміністрації В.О.Поддубний погодився із висунутими комісією зауваженнями та наголосив на необхідності якнайшвидшого вирішення питання з відновленням роботи протипожежних гідрантів. "Кожен сільський голова має перейнятися цим питанням", - зауважив керівник. Місячний термін на усунення недоліків у протипожежній безпеці надано двом автозаправним станціям та підприємству "Полімер-Лак".
У разі виникнення надзвичайних ситуацій важлива вчасна реакція усіх служб. Дай Бог не давати оцінку їхній роботі під час реального лиха.
Наталія Свирида

 
Запрошуємо до "університету третього віку"
Розділ: Новини від організацій
 
Для всіх пенсіонерів в Білозерському територіальному центрі при відділенні соціально-побутової адаптації створюється “Університет третього віку”. Це інноваційний проект, що має на меті впровадження та практичну реалізацію принципу навчання упродовж всього життя.
До “Університету третього віку” запрошуються люди похилого віку, що прагнуть отримати нові знання та вміння, відчути себе корисними суспільству, продемонструвати свої таланти, познайомитися з новими цікавими людьми, гарно провести вільний час.
До програми “Університету третього віку” входять такі факультети:
• основи соціально-правового захисту особистості, де громадяни зможуть отримати безкоштовну юридичну допомогу у формі консультацій та роз’яснень;
• здоровий спосіб життя, де провідні лікарі познайомлять вас з секретами довголіття та нададуть кваліфіковані відповіді на ваші запитання;
• навчання комп’ютерної грамотності, де бажаючі зможуть отримати основи комп’ютерної грамоти. Після закінчення курсу слухачі отримають сертифікат;
• дозвілля, де можна гарно провести час в різних конкурсах, вікторинах, читанні віршів, співі, танцях та багато іншому.
Всіх, кого зацікавила ця інформація, просимо звертатися за адресою: смт Білозерка, вул. Карла Маркса, 89, тел. 33-4-85, 33-5-32.Графік не виконується
Розділ: Новини від організацій
 

Як і місяць тому, у березні поточного року серед підприємств статистичного кола борги по заробітній платі спостерігаються лише у СТОВ “Колос” (Комарницький І.В.). За станом на 1 березня обсяг невиплаченої заробітної плати на підприємстві складав 199,2 тис. грн. і протягом 3 тижнів не змінився. Графік погашення боргів керівництвом товариства не виконується.

Праця – основа життя і багатства суспільства, джерело внутрішнього зростання духовних якостей людини. Працівники реалізують своє право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.
Трудовий договір – це угода між працівником та роботодавцем, за яким працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену даною угодою, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівнику заробітну плату і забезпечувати необхідні умови праці. Роботодавець повинен бути зацікавлений в оформленні трудових відносин, тому що використання «тіньової» зайнятості призводить до позбавлення права вимагати виконання роботи належним чином, підпорядкування найманого працівника внутрішньому трудовому розпорядку, режиму роботи, можливості покласти на працівника матеріальну відповідальність тощо.
Дорожньо-базарна проблема
Розділ: Це цікаво
 
Вівторок – базарний день у Білозерці. Кілька років тому селищна рада виділила місце для торгівлі сільгосппродукцією – майданчик перед телеательє на вулиці Карла Маркса. Для покупців це місце дуже зручне, бо до нього можна під’їхати автобусом. Не скаржилися і продавці – місця всім вистачало. Але з часом тих, хто бажає продати фрукти-овочі, стало набагато більше, навесні до них приєднуються продавці саджанців, реалізовують тут і птицю всіх видів та віку і багато-багато іншого. На виділеному місці базар вже давно не вміщається, адже щовівторка тут збирається близько сотні машин. Продавці, для яких власний автомобіль – і склад, і прилавок, і вітрина, - розкладають свій товар уздовж вулиці Карла Маркса, захоплюють газони, тротуари, зупинку і навіть проїжджу частину. Така ситуація негативно впливає на дорожній рух, створюючи загрозу як для пішоходів, так і водіїв. Трапляється, що через одну недбало припарковану автівку блокується весь рух. Буває, що пасажири не можуть підійти до зупинки, і автобус змушений зупинятися прямо на пішохідному переході.
За такої організації торгівлі непередбачені ситуації трапляються постійно. Наприклад, не так давно водій Daewoo виїжджав на Карла Маркса з боку джерел. Велике скупчення транспорту і людей не дозволило йому пересвідчитися у безпечності руху і він не помітив автомобіль Opel, який рухався з боку Херсона, тому відбулося зіткнення, автомобілі зазнали пошкоджень (на знімку).
Працівники ДАІ, намагаючись нормалізувати обстановку, роблять зауваження водіям, складають протоколи. І дуже часто вислуховують виправдовування підприємців, мовляв, щоб швидше продати товар, необхідно розкласти його якомога ближче до дороги. 
Вихід із ситуації, що склалася, вбачається лише один: закликати водіїв – і продавців, і тих, хто приїхав за покупками, виявляти максимум уваги і водійську солідарність на кшталт «дай проїхати іншим».
Підприємці, яким базар перекриває вхід до їх майстерень, вже призвичаїлися до такого стану речей і по вівторках терпляче чекають післяобідньої пори, коли торгівля згортається…
Старший інспектор ВДАІ Ігор Загоскін повідомив, що у Білозерці є ще одна складна ділянка, на якій автомобільний рух часом стає неможливим. Це – провулок Торгівельний біля поліклініки. Специфіка закладу така, що відвідувачів – а це часто люди похилого віку і діти – підвозять на машинах. Бувають дні, коли по обидва боки провулку щільно, упритул одна до одної, паркується не один десяток машин. Для руху залишається вузенька стежка посередині… Провулок не розрахований на таку кількість транспорту, тому можлива ситуація, коли машина, їдучи з боку міліції, не може потрапити на Карла Маркса.
Проблему, яку викликала торгівля на базарі, можливо вирішити кардинальним шляхом, перенісши ярмаркове містечко у більш зручне місце. А от з поліклінікою усе набагато складніше, тому доводиться сподіватися лише на порядність водіїв.
Вікторія РужинаШановні волонтери, добродії!
Розділ: Офіційно
 

Одним із найважливіших завдань Червоного Хреста завжди було, є і буде захист життя, здоров’я і гідності громадян.
Всі, хто сповідує ідеї милосердя і гуманізму, усвідомлюють, що будь-яка держава не в змозі задовольнити потреби знедолених, якщо до цього не докладе зусиль громадкість, а вірніше, кожен із нас.
Щорічно згідно із дорученням Кабінету Міністрів України в квітні-травні проводиться загальнонаціональний Місячник Товариства Червоного Хреста. У цьому році Місячник присвячений 95-річчю Товариства Червоного Хреста України і проводиться під гаслом «Сила гуманності».
Організаційна робота районної організації ТЧХ активно спрямована на активізацію діяльності Товариства за всіма напрямками, чільне місце посідає виконання цільових програм «Медико-соціальна допомога самотнім громадянам похилого віку», «Молодь і Червоний Хрест», «Діти вулиць». На Херсонщині знайшла широку підтримку ініціатива обласних та районних держадміністрацій і рад, інших державних і недержавних структур з відпрацювання одного робочого дня на користь Місячника Товариства Червоного Хреста, збори пожертв за благодійними листами, листами-зверненнями в наданні адресної допомоги в натуральній формі за місцем проживання (одяг, взуття, продукти харчування, ліки та інше).
Звертаємось до вас, дорогі співвітчизники, до всіх, кому небайдужі людський біль і горе, із закликом до конкретного і дієвого милосердя щодо тих, хто поруч з нами та кого соціальні умови, самотня старість і каліцтво позбавили можливості жити гідно. Райдержадміністрація, районна рада, районна організація Товариства Червоного Хреста звертаються до вас з проханням зігріти добротою нужденних. Адже торкнутися серцем чужої біди означає зробити її своєю і обов’язково допомогти.
Якщо кожен із нас зробить хоч незначний внесок у скарбничку добрих справ, милосердя на нашій землі стане більше!
Рахунок для пожертв у грошовій формі: Білозерська районна організація Товариства Червоного Хреста, р/р 26004154853 «Райффайзен банк Аваль», МФО 380805 код 24105962, призначення платежу: "Місячник Червоного Хреста" або "Пожертви".

В.О.Поддубний, голова райдержадміністрації
Є.Я.Романова, голова районної ради
Л.П.Пономаренко, голова районної організації ТЧХ, заслужений працівник охорони здоров’я України
Знову про телетюнери
Розділ: Новини від організацій
 
На чисельні звернення громадян щодо забезпечення телетюнерами повідомляємо, що відповідно до листа Державного комітету телебачення та радіомовлення України від 21 січня 2013 року №373/27/3 у 2012 році держава змогла забезпечити телетюнерами близько 800 тис. заявників із загальної кількості 1,38 млн. осіб. Держкомтелерадіомовлення України ініційовано перед Кабінетом Міністрів України питання щодо можливості продовження у 2013 році державної програми із забезпечення пільгових категорій громадян засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення. Проте Державним бюджетом України на 2013 рік продовження даної програми наразі не передбачено.
Управління соціального захисту населення РДАВпіймали тропічного хижака!
Розділ: Це цікаво
 
Саме цю дивовижну особину в лютому виловили рибалки-промисловики РКПП «Славутич» у Дніпровсько-Бузькому лимані в районі Олександрівки. Нового мешканця наших водойм, який мав довжину 42 см та вагу 1450 грамів державні інспектори Станіславської рибоохоронної дільниці Херсонрибоохорони направили до відповідних фахівців Херсонського державного аграрного університету, які встановили, що це самець морської риби луфар, віком близько 4-5 років.
Луфар (Pomatomus saltatrix) – окунеподібний мігруючий морський хижак, має дуже сильне видовжене, стиснуте з боків тіло, великий рот з крупними і гострими зубами, забарвлення тіла зеленувате з синім відливом на спині та срібне з боків, срібно-біле черевце, досягає довжини 115 см та ваги 15 кг. Мешкає луфар в морях тропічної та помірної кліматичної зони, в Атлантичному океані його можна зустріти біля берегів Африки, Аргентини та Англії, в Середземному, Чорному та Азовському морях, може здійснювати значні міграції.

Ненажерливим морським корсаром або підводною м’сорубкою звуть рибу луфар через те, що під час полювання як у товщі води, так і на поверхні він знищує всю рибу, яка трапляється на шляху – хамсу, ставриду, сардину, скумбрію, окунів, сарганів та багатьох інших.
Цікаво, що навіть коли луфар не голодний, він продовжує полювання на косяки інших видів морських риб. Після луфариного полювання на берег і пляжі хвилі викидають безліч скаліченої риби разом з окремими головами та хвостами.
Доволі часто луфар зустрічається поблизу гирл річок, які впадають в моря, де багато рибної молоді та є чим поживитися. Можливо, що під час чергового полювання ця особина суто морського хижака і потрапила до Дніпровсько-Бузького лиману та була виловлена рибалками.
Володимир Ржевич,
державний інспектор Херсонрибоохорони
Навігація
 
 • Новини сайту
 • У райдержадміністрації
 • У районній раді
 • Офіційно
 • Новини від організацій
 • Освіта
 • Ювілеї
 • Культура
 • Люди району
 • Нам пишуть
 • Спорт
 • Кримінал
 • Архів випусків в pdf-форматі
 • Це цікаво
 • Календар
   
  «    Март 2013    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  Друзі
   
 • Архів "Придніпровської зірки" у PDF
 • Занятный блог
 • Агентство Промышленных Новостей
 • Мировые рейтинги
 • Опитування
   

  Міліція
  Суд
  ДАІ
  Прокуратура
  Податкова інспекція
  Пенсійний фонд
  Райдержадміністрація
  Райвійськкомат
  Поліклініка
  Лікарня
  РЕЗ і ЕМ
  ВАТ "Херсонгаз"


  id=
  Погода
   
  Игры Винкс стимулируют воображение ребенка . Land Rover
  Білозерка 
  Популярне
   
  Цікаве
   
  http://osgpo.com.ua/ . заявка на кредит онлайн
  Інформер
   
  Хмара тегів
   

  Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Показать все теги
  Цікавинки
   
  Архів новин
   
  Март 2014 (16)
  Июнь 2013 (1)
  Май 2013 (85)
  Апрель 2013 (74)
  Март 2013 (54)
  Февраль 2013 (87)
  Головна сторінка   |   Реєстрація   |   Додати новину   |   Нове на сайті   |   Про нас   |   Техпідтримка
  COPYRIGHT © 2009-2013 pridneprovka.org.ua All Rights Reserved.
  Created by aka Fudor :) © 2009-2013
  Усі права захищені pridneprovka.org.ua © 2009-2013