Головна Реєстрація Про нас Передплата Контакти Реклама RSS 2.0
 
Пошук по сайту
 
Панель управління
     
   
•   Приднепровка » Культура  
 


Всі новини Білозерського району тільки тут.Культура на дотик
Розділ: Культура
 
14 травня Херсонське обласне відділення Соціологічної асоціації України спільно з Білозерським районним музеєм презентували проект «Культура на дотик» і календар заходів, які заплановано провести у його рамках. Головна мета проекту – створення нового туристичного об’єкту на Херсонщині – інтерактивної експозиції Ольги Скороходової.
Ольга Скороходова належить до найбільш видатних постатей, які народилися в Білозерці. Це всесвітньовідомий педагог, вчений-дефектолог, автор низки наукових і літературних праць, які були створені нею при повній відсутності зору і слуху. Головний твір О.Скороходової «Як я сприймаю, уявляю і розумію навколишній світ» перекладений багатьма іноземними мовами.
У своїй книзі Скороходова не тільки описує світ сліпоглухої людини, вона формує систему взаємовідносин з людьми з обмеженими можливостями, адже всі мають однакове право на загальнолюдські культурні надбання. Зокрема, у книзі йдеться про музеї, які відчиняли двері для сліпих і сліпоглухих. Скороходова описує власний досвід відвідування музеїв і сприйняття предметів на дотик, нюх. Метод Скороходової сприйняття культури і мистецтва може бути цікавим для абсолютно всіх відвідувачів. Цей підхід створює неповторний світ відчуттів одного органу – соло дотику, соло запаху, соло звуку. Метод Скороходової робить музей не приміщенням, в якому можна тільки на відстані розглядати експонати, а творчим майданчиком, дискусійним клубом, вікном в інший світ.
Проект «Культура на дотик» скерований на організацію інтерактивних заходів, під час яких відвідувачі стають не тільки глядачами, а залучаються до активної діяльності – беруть участь у вікторинах, мистецьких заходах, у незвичний спосіб знайомляться з експонатами і вивчають історію свого краю, пізнають особливий світ незрячих. Музей стає «відкритим» - замість стандартного «нічого не чіпати руками» вам пропонують спробувати культуру на дотик, пізнати світ іншим, незвичним для себе способом.
У музеї створили виставку, спрямовану на тактильне сприйняття предметів – так, як це робила Ольга Скороходова. Під час екскурсій відвідувачі зможуть руками «оглянути» експонати, взяти участь у заходах за мистецьким столом, спробують писати шрифтом Брайля, працювати з художніми матеріалами наосліп, знайомитися з предметами за допомогою різних органів відчуттів, пізнаючи їх з інших сторін.Натхненнi мистецтвом
Розділ: Культура
 
Протягом багатьох років районний будинок культури збирає у затишній залі вдячних глядачів, гостей та односельчан, які приходять до осередку мистецтва, аби відпочити фізично та духовно, набратися сили і наснаги, черпаючи її з виступів артистів-аматорів.
Колектив РБК – це команда професійних однодумців, яка посідає чільне місце в культурній сфері Білозерщини, користується авторитетом серед колег у районі, є двигуном мистецьких процесів, ініціатором впровадження нових ідей та тенденцій у розвитку культури. Діяльність будинку культури наповнюють змістом молоді, творчі, завзяті: художній керівник і незмінна ведуча районних заходів А.Берестенюк, інструктор О.Кражко, методист з клубної роботи І.Шевченко, методист з музичного жанру В.Тірон, методист з хореографічного жанру І.Рижкова, методист з драматичного жанру Г.Лобода, методист-звукооператор А.Нефьодов, керівник народного оркестру народних інструментів М.Будник. Самовіддано працюють Н.Щербина, С.Коломієць, О.Романенко, О.Щербина, О.Дубина та С.Сліпець.
Багато проектів будинку культури стали традиційними, зокрема, районний фестиваль молодих виконавців «Нова хвиля». Яскраво та цікаво пройшли районний фестиваль команд КВК «Спроба», конкурсно-розважальна програма «Всьому початком є любов». Щораз працівники будинку культури готують нові різноманітні районні масові заходи, ярмарки, виставки образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва, фотовиставки та ін. Зал районного будинку культури вміщує 350 глядацьких місць, сцена оснащена професійною звуковою та світловою апаратурою, що дозволяє проводити культурно-масові заходи на високому художньому рівні.
РБК, як і раніше, залишається районною методичною службою, яка надає сільським закладам культури Білозерщини, аматорським художнім колективам теоретичну і практичну допомогу у напрямку підвищення якісного рівня та ефективності їх роботи, розвитку художньої самодіяльності, підвищенні кваліфікації керівників гуртків, проведенні семінарів. Біле озеро (квітень 2013)
Розділ: Культура
 
Не слід забувати
Пахнуть скошені трави,
Рапс медово жовтіє,
По землі іде травень –
Вже жита половіють.
А в зеленій отаві
Маків рани криваві.
То загиблим солдатам
Вічна пам’ять і слава.
А над ними в печалі
Ще живі ветерани.
І підрослі з роками
Шлють привіт їм каштани.
Бо вони пам’ятають
Переможний той травень.
І вони не бажають,
Щоб ятрилися рани.
Щоб стріляли гармати,
І щоб кулі свистіли.
Щоб вмирали солдати,
Ті, що не долюбили.
Щоб страшне, непоправне
Знову нам не пізнати.
Переможний той травень
Тож не слід забувати.
Надія ВРИЩХай ніколи не змовкає пісня!
Розділ: Культура
 

У Посад-Покровському СБК відбувався творчий звіт аматорських колективів району «Мистецтво рідного села». У концерті взяли участь 39 різножанрових колективів, в тому числі 3 хори, 5 ансамблів народної пісні, 1 фольклорний, 5 вокальних ансамблів, 10 танцювальних колективів, 4 духових оркестри, 2 колективи троїстих музик, 3 ВІА, 1 КВК, 7 малих вокальних форм та 6 солістів із 22 сільських клубних закладів. Загальна кількість учасників - 380, у тому числі 165 дітей та молоді.

Розпочалося свято мистецтва на майданчику біля Будинку культури «Білозерськими посиденьками» з частуванням, у яких взяли участь народний фольклорний колектив «Світанок» - Токарівського СБК (кер. Л.Тищенко), жіночі ансамблі «Степовичка» - Іванівський СК (кер. В.Горобець), «Садівчанка» - Садівський СБК (кер. В.Дяченко) і «Берегиня» - Петрівський СБК (кер. А.Мокеєв), ансамбль «Троїсті музики» - Петрівський СБК (кер. А.Мокеєв). Продовжили свято: духові ансамблі Олександрівського (кер. О.Бевз), Східненського (кер. П.Кирилюк), Посад-Покровського СБК (кер. А.Маруняк), зразковий духовий ансамбль Станіславської ДМШ (кер. О.Кравець). Усі вони добре укомплектовані та з гідним репертуаром.
На площі перед будинком культури пишним короваєм зустрічали оглядову комісію господарі свята на чолі з сільським головою Леонідом Шевченком, а солістка Посад-Покровського СБК Катерина Серпун привітала всіх піснею.
В країні творчості й натхнення
Розділ: Культура
 

Протягом минулого тижня у Білозерській дитячій музичній школі тривала планова атестація, яку провели спеціалісти Херсонського обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв. Роботу закладу оцінили на відмінно. Яскравим доказом професійності викладачів стали презентовані гостям концерти, на яких учні продемонстрували свої різнобічні таланти та високий рівень підготовки.

17 квітня в актовому залі школи творчими здобутками приємно вразили вихованці фортепіанного і вокального відділів, а також естрадного співу, народних і духових інструментів. Концерт розпочався з виступу зведеного дитячого хору під керівництвом заслуженої артистки України Т.Григор’євої. З неабияким хвилюванням за виступами своїх учнів спостерігали викладачі М.Костючок, О.Дарчич, Л.Поліщук, Н.Шихалєєва, А.Данильченко, Н.Кочеткова, Ж.Нікіфорчук, Л.Хицун, С.Свирида, О.Умарова, О.Мельник, М.Будник, О.Ляшевська, І.Лаврик-Бекряєва. Проте діти не підвели – порадували мелодійними інструментальними композиціями та задушевними піснями.
Наступного дня яскраве дійство для гостей підготували викладачі школи, вихованці хореографічного та відділу естрадного співу. Півтори години на сцені районного будинку культури панувала справжня феєрія свята. Найкращі постановки та нові танцювальні композиції презентували глядачам колективи "Фієста" (викладач І.Горєєва) та "Біанка" (викладач І.Бахарєва). Як завжди неперевершено звучав інструментальний дует методиста районного будинку культури В.Тірона та заступника директора дитячої музичної школи Т.Неменка. Високу виконавську майстерність продемонстрували викладач школи С.Свирида та вихованки М.Кучинської. До речі, сама Марія Георгіївна чудово впоралася з роллю ведучої концерту.
Наприкінці заходу професіоналізм викладачів та гідну підготовку учнів відзначила директор Херсонського обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв О.Радова. Чудовим керівником, який зробив вагомий внесок у розвиток школи, Олена Миколаївна назвала П.Гричанюка. Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації С.Шевченко вручила грамоти викладачам школи та побажала подальших успіхів.
Дитяча музична школа – своєрідна країна творчості, в якій живуть талановиті мешканці, безмежно закохані у мистецтво. Нехай у ній завжди панує атмосфера гармонії та свята.
Наталія Сікорська
P.S. Здобутки Білозерської дитячої музичної школи постійно примножуються. Учні закладу беруть участь у районних, обласних та всеукраїнських конкурсах. Серед останніх досягнень – призові місця колективу "Фієста" на Міжнародному фестивалі танцю "Art-Bomb" у Харкові. Жодне районне свято не обходиться без яскравих номерів вихованців музичної школи. Звертається увага на відновлення народних традицій – відкрито клас бандури, яким може похвалитися не кожен подібний заклад області. Покращується матеріально-технічна база ДМШ. У всіх кабінетах встановлено нові металопластикові вікна, тут завжди тепло і комфортно. Сьогодні керівництво закладу займається питаннями будівництва нового танцювального класу та оновлення музичних інструментів.
Дитинства сміх і юності запал
Розділ: Культура
 

За роки навчання в школі діти не лише отримують знання. Це час, коли розкриваються і знаходять розвиток творчі здібності школярів. Своєрідним звітом для них щороку стає огляд-конкурс художньої самодіяльності шкіл «Таврійський барвограй». Конкурс впевнено пройшов школами району, запросивши на заключний гала-концерт у районному будинку культури найкращі колективи і окремих виконавців.

22 квітня юних артистів і гостей зустрічали аж три духові оркестри – зразковий Станіславської ЗОШ, а також Олександрівської і Музиківської шкіл. У рамках заходу відбулася виставка образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва. Представлені на ній дитячі роботи відзначалися яскравістю фарб, різноманітністю технік і стилів.
На концерт завітали начальник відділу освіти, молоді і спорту РДА І.Я.Козльонкова і члени обласного журі конкурсу – директор обласного державного будинку художньої творчості В.В.Висовень, його заступник з декоративно-ужиткової творчості П.О.Гімпель, методист з вокалу Т.М.Стрельченко. Вітаючи юних артистів, В.В.Висовень нагадав, що цей рік, згідно із соціальними ініціативами Президента, оголошено Роком дитячої творчості.
Школярі презентували свої таланти у художньому читанні, вокальному, хореографічному жанрах. Відкрив концерт танок «Добрий настрій» у виконанні колективу «Радість» (Білозерська ЗОШ №1). Яскраві, видовищні номери представили танцювальний колектив «Ерідан» Киселівської ЗОШ, колектив бального танцю “Bambinos” Чорнобаївського НВК, танцювальний колектив «Fresh style» Чорнобаївської школи-інтернату, хореографічна студія «Грація» - Олександрівська філія ЦТДЮ, хореографічний колектив «Родзинка» - Федорівська філія, а також танцювальний колектив «Фієста». Проникливо співали солісти Дмитро Воронов (Дар’ївська ЗОШ), Юлія Білоус (Дніпровська ЗОШ), Ігор Карпенко і Маргарита Політика (Музиківська ЗОШ), Тетяна Побережна (Широкобалківська ЗОШ), Олена Чернуха (Чорнобаївська школа-інтернат), Настя Корчаковська (Чорнобаївський НВК).
Запрошуємо на стадіон
Розділ: Культура
 
Нарешті конкурсна комісія визначила переможців районного конкурсу малюнків «Молодь обирає здоровий спосіб життя». Оцінювання зайняло більше часу, ніж було заплановано, тому що на конкурс надійшло аж 187 робіт з різних куточків нашого району. Вони були виконані у різних техніках, але пронизані однією ідеєю і вражали оригінальністю. Журі було дуже важко визначити найкращих, тому не дивуйтеся, що на кожному призовому місці по два переможці. Паралельно з конкурсною комісією працювали і вболівальники: в cоціальній мережі Вконтакте проходило голосування на приз глядацьких симпатій.
Отже, вітаємо переможців: І місце вибороли Баланець Максим з Дніпровського та Банішевська Анастасія з Радянського; ІІ місце отримали Вдовиченко Анастасія з Білозерки та Авдоян Тамара з с. Висунці; на ІІІ місці Миколюк Валентин та Чорна Анастасія з Чорнобаївки. Приз глядацьких симпатій отримав Баланець Максим з Дніпровського, його робота "Спорт - сила!" набрала 205 голосів.
Приз від "Молодіжного Центру регіонального розвитку" за оригінальність отримали Маханько Ілона з Білозерки, Поліщук Олександр з Широкої Балки, Самойленко Софія з Томиної Балки та Даміров Емір з Петрівського.
В якості ідей для ескізів будуть використані роботи Яхно Яни, Федорко Роксолани, Мурашова Кирила, Макаренко Аліни, Кожевнікової Марини та Редінгер Дар'ї з Дніпровського, Усенко Ольги, Коломацької Валерії, Грабовської Вероніки та Морозової Яни з Чорнобаївки, Науменко Анастасії з Білозерки, Бевзенко Інни з Томиної Балки, Грищенко Вікторії та Землянської Анастасії з Киселівки.
Дякуємо учасникам конкурсу за творчий підхід та креативність. Запрошуємо усіх у травні розфарбовувати огорожу стадіону "Харчовик"!
Елла ПетренкоСтаніславське піcенне намисто
Розділ: Культура
 
Весняного теплого дня у Станіславському будинку культури відбувся звітний концерт «Мистецтво рідного села», в якому взяли участь аматорські колективи Станіславського та Томинобалківського будинків культури.
Ансамбль народної пісні «Берегиня» зустрів гостей хлібом-сіллю та вітальною піснею і запросив до фойє будинку культури, де працівниками Станіславської сільської бібліотеки була організована виставка художньо-прикладного та образотворчого мистецтва «Краса, що створена руками». На виставці представлені роботи місцевих жителів Мялик Л.А., Міщенко Л.Г., Присяжнюк О.А., Яновської М.П., Фесенко В.Д., роботи учнів Станіславської ЗОШ ім. К.Й.Голобородька Комарницької Д. та Дудки Н., дошкільнят Чорноус Ані та Кравця Богдана, а також роботи гуртка м’якої іграшки.
Після подорожі веселковим різнобарв’ям виставки усіх запросили до глядацької зали, де дарували свої таланти учасники художньої самодіяльності будинку культури, дитячого ясел-садка «Казка», музичної школи та місцеві композитори.
Ведучими заходу були Діна та Євген Ференци. Дякуємо всім, хто взяв активну участь у загальносільському святі.
Лілія Манченко,
завідуюча Станіславською сільською бібліотекоюЗі сміттям самотужки не впоратися
Розділ: Культура
 

Боротьба зі стихійними сміттєзвалищами триває роками. На шпальтах нашої газети не раз з’являлися матеріали з цього приводу. Ми соромили, закликали до людської совісті, шукали відповіді у комунальників та представників влади. Але, на жаль, кардинально ситуація не змінилася. Про труднощі у вирішенні сміттєвого питання ми поспілкувалися із заступником голови райдержадміністрації Л.М.Фастовцем.

- Леоніде Михайловичу, на Білозерщині немає жодного населеного пункту, якого б не торкнулася проблема стихійних сміттєзвалищ. Скільки ще матимемо такий "головний біль"?
- Важко прогнозувати, адже вирішення цієї глобальної проблеми залежить не лише від нашого з вами бажання. Причина її виникнення – недосконалість законодавства, занадто м’якого до порушників, та брак фінансування. Кожен сільський голова, керівник комунальної служби знає, що необхідно суворо карати за забруднення довкілля, будувати полігони твердих побутових відходів.
- Узаконення полігонів твердих побутових відходів - справа досить копітка та високовартісна. Та все ж сільські голови не сидять, склавши руки...
- Всі керівники добре знають, що під лежачий камінь вода не тече і потрібно з чогось починати. Проекти на будівництво полігонів ТПВ вже виготовили Станіславська, Дніпровська, Посад-Покровська і Токарівська сільські ради. Сьогодні ці документи знаходяться в обласному управлінні містобудування та житлово-комунального господарства, наступний етап - фінансування з держбюджету. Селищна та ще сім сільських рад вже отримали державні акти на право постійного користування земельними ділянками під полігони ТПВ. У стадії погодження знаходяться проекти землеустрою Музиківської, Микільської та Радянської сільських рад. А от в Олександрівській, Дар’ївській, Петрівській та Садівській сільських радах земельні ділянки для полігонів, які б відповідали всім вимогам, відсутні.
- Дар’ївська та Садівська сільські ради знайшли вихід із цієї ситуації і вивозять сміття до Херсону. Як позначилося це на санітарному стані територій?
Наш глядач – найперший критик
Розділ: Культура
 

Другий рік поспіль за підсумками річної роботи Станіславський будинок культури посідає перше місце в районі, у цьому році став ще й третім в області. У чому секрет такого успіху?

Директор Станіславського будинку культури Т.В.Балюк переконана, що це результат тісної співпраці з відділом культури райдержадміністрації і районного будинку культури, які завжди готові надати практичну і методичну допомогу. Але найбільшу, найвагомішу підтримку будинок культури отримує від сільської ради. Сільський голова В.В.Желуденко особисто зацікавлений у розвитку культури, відвідує усі численні заходи, розуміє проблеми і намагається їх вирішити. Ще у 2011 році за кошти районного бюджету було зроблено важливу справу – відремонтовано дах будинку культури. За рахунок сільського бюджету відремонтовані гримерна, коридор, кабінет директора. У минулому році витрачено 37200 грн. на нові металопластикові вікна, а також відремонтовані ще один коридор, кабінет художнього керівника. Попереду ще багато роботи, адже будівля велика, а протягом багатьох років кошти у її ремонт не вкладалися.
Років 20 будинок культури не опалюється, і в холодну пору року діти-гіртківці займаються у сільській раді. Але дорослі залишаються вірними закладу і на заняття приходять тільки сюди. Слід зауважити, що станіславські аматори збираються постійно, кожен колектив має свій репертуар.
Справжня гордість Станіславу – самодіяльний аматорський хор. Він має давні традиції, адже своїм корінням сягає позаминулого століття - починався ще з церковного хору. Останні два десятки років художнім керівником і диригентом хору є заслужений працівник культури В.Д.Гребенюк. У 2011 році він, єдиний з області, був відзначений президентською премією за вагомий внесок у розвиток культури. Не менш визначною особистістю є концертмейстер А.М.Сігарьов – талановитий музикант і композитор. До складу хору входить 25 учасників, усього ж заняття відвідують близько 40 станіславців. Майже всі вони – люди старшого віку, хоча до колективу постійно запрошується молодь. Наприклад, директор і художній керівник знають 18 талановитих станіславців, які б успішно могли співати в хорі, але поки що не виявляють бажання.
Довгі роки окрасою Станіславу є жіночий ансамбль «Берегиня». Керує ним організатор дозвілля по культурно-масовій роботі П.І.Сонько. До його «парафії» належить і сольно-вокальний гурток, де він навчає співу солістів, дуети і тріо.

Навігація
 
 • Новини сайту
 • У райдержадміністрації
 • У районній раді
 • Офіційно
 • Новини від організацій
 • Освіта
 • Ювілеї
 • Культура
 • Люди району
 • Нам пишуть
 • Спорт
 • Кримінал
 • Архів випусків в pdf-форматі
 • Це цікаво
 • Календар
   
  «    Апрель 2014    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Друзі
   
 • Архів "Придніпровської зірки" у PDF
 • Занятный блог
 • Агентство Промышленных Новостей
 • Мировые рейтинги
 • Опитування
   

  Міліція
  Суд
  ДАІ
  Прокуратура
  Податкова інспекція
  Пенсійний фонд
  Райдержадміністрація
  Райвійськкомат
  Поліклініка
  Лікарня
  РЕЗ і ЕМ
  ВАТ "Херсонгаз"


  id=
  Погода
   
  Чехол книжка hoco duke для iphone чехол hoco для iphone 5 "thebeaver". . Описание резинотехнические изделия тут.
  Білозерка 
  Популярне
   
  Цікаве
   
  Інформер
   
  Хмара тегів
   

  Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Показать все теги
  Цікавинки
   
  Архів новин
   
  Март 2014 (16)
  Июнь 2013 (1)
  Май 2013 (85)
  Апрель 2013 (74)
  Март 2013 (54)
  Февраль 2013 (87)
  Головна сторінка   |   Реєстрація   |   Додати новину   |   Нове на сайті   |   Про нас   |   Техпідтримка
  COPYRIGHT © 2009-2013 pridneprovka.org.ua All Rights Reserved.
  Created by aka Fudor :) © 2009-2013
  Усі права захищені pridneprovka.org.ua © 2009-2013