Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/e30111/public_html/pridneprovka.org.ua/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Warning: ob_start(): first array member is not a valid class name or object in /home/e30111/public_html/pridneprovka.org.ua/index.php on line 214 Згубні наслідки тютюнопаління » "Приднепровка"
 
Головна Реєстрація Про нас Передплата Контакти Реклама RSS 2.0
 
Пошук по сайту
 
Панель управління
     
   
•   Приднепровка » Це цікаво » Згубні наслідки тютюнопаління  
 


Всі новини Білозерського району тільки тут.Згубні наслідки тютюнопаління
Розділ: Це цікаво
 

Ця проблема хвилює всіх. За останні роки кількість українців, які палять тютюн, стрімко зросла. В Україні палить половина чоловіків та кожна третя жінка, а найстрашніше - близько 10% 12-13-річних дітей, які беруть приклад з дорослих. Україна за кількістю підлітків, які палять, посіла третє місце в Європі. За рівнем поширеності серед населення нам належить 11-е місце в світі. Медиків будь-якого профілю це турбує, бо ми, як ніхто інший, бачимо шкідливі наслідки тютюнопаління для здоров’я людини і її життя.

Тютюнопаління - один із видів токсикоманії. У дітей, підлітків швидко наступає залежність від тютюну - нікотиноманія. Механізм появи залежності (психічної, а потім і фізичної) такий, як при алкоголізмі, наркоманії.
Результати огляду, опитування свідчать про те, що лави курців поповнили молоді чоловіки, а то й жінки сільських населених пунктів. У багатьох випадках це зумовлено низьким соціальним статусом. Відсутність постійної роботи, низька зарплата, доступність цигарок на українському ринку, реклама, низький рівень життя сприяють поширенню цієї шкідливої звички серед людей молодого віку та підлітків.
І дійсно, під час диспансерних оглядів підлітків у райполіклініці виявляється, що майже всі спробували палити, до 30% продовжують палити епізодично чи постійно. Більшість почала палити просто через цікавість, підтримуючи «компанію», щоб «бути як всі».
Перші цигарки викликають неприємні враження - головний біль, сухість у роті, кашель, запаморочення. І деякі підлітки відмовляються від паління. Проте повторні спроби поступово формують звичку. Неприємні відчуття зникають, складається оманливе враження, що сигарети покращують самопочуття, з’являється бажання ще і ще раз запалити - а це формується психічна залежність, і незабаром фізична.
Потрапляючи в кров, нікотин включається в обмінні процеси в організмі людини. Наступає момент, коли у курця, який залишився без цигарки, виникає синдром відміни: з’являються головні болі, страх, тривога, посилюється серцебиття, що свідчить про появу фізичної залежності.
У дитячому та підлітковому віці залежність формується дуже швидко, за короткий проміжок часу, тому що організм відрізняється від дорослого своїм бурхливим розвитком. Найбільшу загрозу нікотин становить для юних дівчат у період статевого дозрівання. Паління - одна з головних причин появи неврозів, погіршення пам’яті у неповнолітніх.
Діючою речовиною тютюну є нікотин. У тютюновому димі міститься близько 4 тисяч отруйних речовин (канцерогенних, хімічних сполук). У першу чергу нікотин шкідливо впливає на нейро-гумаральну, центральну нервову систему, під керівництвом якої здійснюється регуляція дихання, кровообігу, травлення, роботи статевої системи й інших життєво важливих функцій організму. У курців відбуваються серйозні патологічні зміни в організмі, виникають різні хвороби.
Дихальні шляхи кожного дня піддаються тютюновій атаці, звужуючись та розширюючись, відкривають доступ інфекціям. З’являються хвороби - бронхіт, емфізема, пухлини дихальних шляхів. Спазми судин серця, прогресивне підвищення холестерину в крові веде до розвитку стенокардії, ішемії та інфаркту міокарда. Складові тютюнового диму і нікотин викликають стійкий спазм судин кінцівок, а потім їх склероз, що веде до порушення кровообігу в кінцівках, іноді це закінчується гангреною (омертвінням).
Пам’ятаю не одного хворого, які часто звертались то до невропатолога, то до хірурга з болями в ногах. Бачачи початкові ознаки серйозного захворювання, лікарі рекомендували негайно кинути палити. Але всупереч рекомендаціям хворий продовжував палити. У результаті через появу гангрени хірургам доводилось ампутувати ногу.
Паління – часта причина смерті від раку ротової порожнини, глотки, легенів. Нікотин гальмує діяльність клітин центральної нервової системи. Результат - ослаблення пам’яті, зниження працездатності, інші нервові розлади. Він згубно діє на шлунково-кишковий тракт, під дією диму і канцерогенних речовин розвиваються хвороби - гастрити, виразки, пухлини.
Дівчата більше страждають від впливу тютюну. В них виникають різноманітні порушення менструального циклу, що може спричинити навіть безпліддя. Крім того, у жінок, які палять, вагітність частіше проходить з ускладненнями, нерідко зустрічається внутрішньоутробна загибель плоду і викидні, недоношеність. Значно збільшується смертність новонароджених, зростає хворобливість діток першого року життя. Паління під час годування груддю погіршує якість молока і зменшує його кількість. У дітей, матері яких палять, частіше розвивається недокрів’я, відбувається затримка фізичного та психічного розвитку.
Тютюновий дим шкідливий і для тих, хто не палить, але вимушений ним дихати. Він обумовлює виникнення тих хвороб, що і в курців.
Кинути палити важче, ніж почати. Однак практика свідчить, що при дуже великому бажанні можна позбавитися шкідливої звички, причому самостійно. Необхідна внутрішня впевненість - це 30% успіху. Можна спробувати поступово скорочувати кількість викурених сигарет, можна приймати лікарські препарати – жувальні гумки, пластир, таблетки. Є ефективний спосіб лікування за допомогою голкотерапії.
Тепер на законодавчому рівні заборонено палити в громадських місцях, кафе, їдальнях, ресторанах, в різних закладах, установах. Тільки спільними зусиллями, включаючи органи влади, освіти, правоохоронні органи, можна протидіяти поширенню тютюнопаління серед населення. Адже здоров’я людей - це головна цінність країни.
Марія Щербань,
лікар-нарколог

 (голосов: 0)


Додай лінк у БЛОГ чи відправ другові:  добавить ссылку в блог
 
Навігація
 
 • Новини сайту
 • У райдержадміністрації
 • У районній раді
 • Офіційно
 • Новини від організацій
 • Освіта
 • Ювілеї
 • Культура
 • Люди району
 • Нам пишуть
 • Спорт
 • Кримінал
 • Архів випусків в pdf-форматі
 • Це цікаво
 • Календар
   
  «    Май 2016    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Друзі
   
 • Архів "Придніпровської зірки" у PDF
 • Агентство Промышленных Новостей
 • Опитування
   

  Міліція
  Суд
  ДАІ
  Прокуратура
  Податкова інспекція
  Пенсійний фонд
  Райдержадміністрація
  Райвійськкомат
  Поліклініка
  Лікарня
  РЕЗ і ЕМ
  ВАТ "Херсонгаз"


  id=
  Погода
   
  Білозерка 
  Популярне
   
  Цікаве
   
  Інформер
   
  Хмара тегів
   

  Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Показать все теги
  Цікавинки
   
  Архів новин
   
  Октябрь 2014 (1)
  Август 2014 (7)
  Июль 2014 (1)
  Март 2014 (16)
  Июнь 2013 (1)
  Май 2013 (85)
  Головна сторінка   |   Реєстрація   |   Додати новину   |   Нове на сайті   |   Про нас   |   Техпідтримка
  COPYRIGHT © 2009-2013 pridneprovka.org.ua All Rights Reserved.
  Created by aka Fudor :) © 2009-2013
  Усі права захищені pridneprovka.org.ua © 2009-2013