Головна Реєстрація Про нас Передплата Контакти Реклама RSS 2.0
 
Пошук по сайту
 
Панель управління
     
   
•   Приднепровка » Це цікаво  
 


Всі новини Білозерського району тільки тут.Вітаємо переможців!
Розділ: Це цікаво
 

За рішенням журі переможцями конкурсу до Дня матері «В обіймах щастя» стали: І місце - Олена Сейкенсан, учениця 6 класу Чорнобаївського НВК (знімок вгорі); ІІ місце - Людмила Рожук, учениця 1 класу Музиківської ЗОШ (знімок внизу); ІІІ місце - Сазонов Сергій, учень 7 класу Кізомиської ЗОШ (знімок опубліковано у минулому номері). 
Дякуємо учасникам за цікаві фотороботи, надані на конкурс. Вітаємо переможців та бажаємо завжди відчувати родинний затишок, тепло і щастя.

 

 

 

 
Згубні наслідки тютюнопаління
Розділ: Це цікаво
 

Ця проблема хвилює всіх. За останні роки кількість українців, які палять тютюн, стрімко зросла. В Україні палить половина чоловіків та кожна третя жінка, а найстрашніше - близько 10% 12-13-річних дітей, які беруть приклад з дорослих. Україна за кількістю підлітків, які палять, посіла третє місце в Європі. За рівнем поширеності серед населення нам належить 11-е місце в світі. Медиків будь-якого профілю це турбує, бо ми, як ніхто інший, бачимо шкідливі наслідки тютюнопаління для здоров’я людини і її життя.

Тютюнопаління - один із видів токсикоманії. У дітей, підлітків швидко наступає залежність від тютюну - нікотиноманія. Механізм появи залежності (психічної, а потім і фізичної) такий, як при алкоголізмі, наркоманії.
Результати огляду, опитування свідчать про те, що лави курців поповнили молоді чоловіки, а то й жінки сільських населених пунктів. У багатьох випадках це зумовлено низьким соціальним статусом. Відсутність постійної роботи, низька зарплата, доступність цигарок на українському ринку, реклама, низький рівень життя сприяють поширенню цієї шкідливої звички серед людей молодого віку та підлітків.
І дійсно, під час диспансерних оглядів підлітків у райполіклініці виявляється, що майже всі спробували палити, до 30% продовжують палити епізодично чи постійно. Більшість почала палити просто через цікавість, підтримуючи «компанію», щоб «бути як всі».
Перші цигарки викликають неприємні враження - головний біль, сухість у роті, кашель, запаморочення. І деякі підлітки відмовляються від паління. Проте повторні спроби поступово формують звичку. Неприємні відчуття зникають, складається оманливе враження, що сигарети покращують самопочуття, з’являється бажання ще і ще раз запалити - а це формується психічна залежність, і незабаром фізична.
Потрапляючи в кров, нікотин включається в обмінні процеси в організмі людини. Наступає момент, коли у курця, який залишився без цигарки, виникає синдром відміни: з’являються головні болі, страх, тривога, посилюється серцебиття, що свідчить про появу фізичної залежності.
В обіймах щастя
Розділ: Це цікаво
 

Сергій Сазонов, с. Кізомис

 

Катерина Рожук, с. Музиківка

 

Ольга Віхрова, с. ОлександрівкаАлла Божко, смт Білозерка

 

 
По-сусідству з вовками
Розділ: Це цікаво
 

Пам’ятаєте, якою сенсацією стала поява у деяких українських селах невідомої тварини, котру називали чупакаброю? Вона нападала на домашню живність та не залишала їй шансів на життя. У наших селах такої диковини, на щастя, не помічали. Проте мешканців району не менше лякають інші хижаки – вовки. Останнім часом вони все частіше навідуються до Правдиного та Посад-Покровського. Місцеві жителі б’ють на сполох. Селяни серйозно побоюються не лише за домашніх тварин, а й за власне життя.

Як розповідає Правдинський сільський голова Л.В.Шевченко, вовків поблизу села мисливці почали помічати ще минулої зими. А нещодавно мешканці крайньої вулиці поскаржилися, що хижаки з’їли їхню собаку. Пес вискочив з подвір’я і не повернувся. Рештки домашнього улюбленця знайшли у напівзруйнованій буддільниці поблизу села. Люди зробили висновок, що це справа вовчих зубів, оскільки від здорової міцної тварини майже нічого не залишилося. У ще одного сільчанина вовк розшматував собаку прямо на подвір’ї. На власні очі бачив хижака і місцевий житель Володимир Холодних. Вночі непроханий гість завітав за домашньою птицею, яку вирощують на колишньому току неподалік села. Чоловік ледь відігнав агресивну тварину. У Правдиному говорять, що хижаки поласували і бараном з місцевого підсобного господарства. У Посад-Покровському подібних випадків не зафіксовано, проте поблизу села знайдено вовчі сліди, тому місцеве населення хвилюється не менше сусідів. Особливе занепокоєння людей пов’язане і з настанням сезону випасу худоби. Власники побоюються виганяти тварин у поле. Проте більше за всіх хвилюються мешканці крайніх вулиць, особливо пенсіонери.
Насторожує і те, що за межами Правдиного не зустрічається жодної безхатньої тварини, навіть тих, що потрапили під колеса автівки. Все це вказує на присутність хижаків, які під’їдають усю живність. Вовків у цій місцевості не раз бачив і мисливець А.І.Сікоза: "Округою полюють троє дорослих особин кілограмів до дев’яноста, і хтозна, чи тільки вони. У минулому році мисливці знайшли два виводки з трьох та п’яти вовченят. Вполювати хижака нелегко. Знайомі мисливці якось намагалися машиною наздогнати вовка. Їхали полями зі швидкістю сімдесят кілометрів на годину, але нічого не вийшло. Не дарма кажуть, що вовка ноги годують". На питання, чи становлять хижаки реальну загрозу для населення, Анатолій Іванович відповідає, що вони не полюють на людей, але якщо потраплять на подвір’я, краще їх не чіпати.
Взагалі, ці тварини не властиві для нашої місцевості. Існує декілька версій, яким чином вони потрапили на Білозерщину. Але сьогодні важливо не з’ясовувати, яка з них правдива, головне – вирішити проблему. Анатолій Іванович переконаний, що це загроза не лише для Правдиного та Посад-Покровського, а й для всього району, оскільки вовки дуже швидко пересуваються.
Мисливці допомогти селянам не можуть, адже сезон полювання завершився. Мешканці Правдиного та Посад-Покровського написали звернення до голови облдержадміністрації з проханнями дозволити відстріл хижаків і з нетерпінням чекають на позитивне рішення.
Наталія Свирида
А ми були у Чорнобаївці!
Розділ: Це цікаво
 

Саме з такими словами поверталися додому учасники навчального візиту на Херсонщину по обміну досвідом між інноваційними бібліотеками. Другого квітня учасників візиту – представників Волинської, Івано-Франківської, Одеської, Дніпропетровської, Донецької, Кіровоградської, Сумської, Полтавської областей, Закарпаття, Луцька, Рівного, Києва, Криму та Херсону, вітала напрочуд сонячна Чорнобаївка – хліб-сіль від сільського голови Дударя І.М., вітальне слово від начальника відділу культури Шевченко С.М. та пісня від щирих українців.
Про те, що Чорнобаївка – найбільше за чисельністю населення село в Україні і ще багато цікавих фактів про його мешканців повідомили присутнім сільські бібліотекарі Олена Ісаєвська, Віра Антонова, Анна Татарська та дві «кумасі», які завітали в цей святковий день до книгозбірні. Вони також провели цікавий віртуальний екскурс сільськими вулицями і занурили в історію Чорнобаївки.
Дуже цікавою та насиченою була програма семінару. Адвокаційна діяльність бібліотек (повідомлення Шишкіної Л.Л., директора Білозерської районної бібліотеки), співпраця з громадою та громадськими організаціями (досвід Киселівської бібліотеки, завідувачка Еліна Бойко) разом з районною Молодіжною радою міжрегіонального розвитку голова ради Елла Петренко), скайп-конференція з іншими бібліотеками, яку влаштували працівники районної бібліотеки, перегляд відеороликів, створених власноруч, і запитання, запитання… Крім професійних питань присутніх зацікавила і сама бібліотека. Адже це один з небагатьох закладів району з автономним газовим опаленням, сучасним ремонтом, меблями, технічним устаткуванням.
Час, відведений на проведення заходу, пройшов непомітно. Скуштувавши каравая, випеченого з місцевого врожаю, задоволені і трохи втомлені гості зайняли місця в автобусі і покинули привітне село з думкою «А ми були у Чорнобаївці!»

Людмила Шишкіна, Світлана Кудіна
Є чим пишатися музичанам!
Розділ: Це цікаво
 

Кожному, хто хоч раз у житті зустрічав гостей, відоме відчуття хвилювання, яке охоплює під час підготовки до зустрічі. 4 квітня у Музиківській сільській бібліотеці було по-особливому урочисто: яскравий банер, різнокольорові кульки, маленькі музичани Горбенко Інна і Марков Костянтин в українському вбранні схвильовано повторювали вітальні слова. Дуже хвилювалася й шкільний бібліотекар Галина Іванівна Сипко, адже день особливий не тільки для бібліотеки, а й для всього села. Не кожного дня Музиківка зустрічає таких поважних гостей.
І ось всі помітили автобус, що під’їжджав… Делегація з 30 осіб – директори наукових бібліотек Закарпаття, Волині, Луцька, Івано-Франківська, Рівного, Одеси, Дніпропетровська, Донецька, Кіровограду, Сум, Полтави, Києва, Криму, Херсону.
Не випадково делегація вибрала саме нашу бібліотеку і саме наше село на Херсонщині. Тут є чому повчитись і є на що подивитись. Охайна, затишна і в той же час інноваційна бібліотека, ошатне, сучасне, прогресивне село. І за всім цим стоять впевнені, розумні, мудрі, небайдужі керівники села та бібліотеки (Лейбзон О.А. та Огурцова Л.А.), цілеспрямований бібліотекар (Трибушна Тетяна), жителі Музиківки.
З гордістю розповідали цій поважній аудиторії про своє село, бібліотеку, інноваційні проекти, перспективи секретар сільської ради Возбранна Т.В., голова ГО «Музичани» Крута Л.А., намісник Покровського чоловічого монастиря отець Іаков, голова МГР Бондаренко Л.С. Незважаючи на час, всі з радістю прийняли запрошення отця Іакова відвідати намолене місце монастиря.
З відчуттям духовної та інтелектуальної завершеності від’їжджали наші гості. А господарі, трішки втомлені, але збагачені та задоволені, йшли весняним селом після насиченого дня до рідних домівок. Є чим пишатись музичанам!

Людмила Шишкіна, Світлана Кудіна
Біле озеро (березень 2013)
Розділ: Це цікаво
 
Рано вмирати
(жартома)
Розхворілася я зовсім, що його робити?
Серце битися не хоче, а легені дихать.
Прилягла на своє ліжко, склала смирно руки,
Як би так його померти, щоб не було муки?
Озираюся довкола: це я що, прощаюсь?
А борги у тебе, жінко, всі повіддавались?
Майже всі, та маю часу, правда, небагато,
То ж попробую їх чесно всі повіддавати.
Є іще одна причина з смертю не спішити,
Менше, аніж за півроку буде кінець світу.
Ну і як воно, шановні, станеться без мене?
Всі побачать, а я ні, мов жила даремно.
Попрошу смиренно Бога: дай трішки пожити,
По твоїй команді дружно підем з цього світу.
Я тебе не потурбую, посиджу під плотом...
Ну а потім, як велиш ти (якщо буде потім)
Надія ВРИЩДорожньо-базарна проблема
Розділ: Це цікаво
 
Вівторок – базарний день у Білозерці. Кілька років тому селищна рада виділила місце для торгівлі сільгосппродукцією – майданчик перед телеательє на вулиці Карла Маркса. Для покупців це місце дуже зручне, бо до нього можна під’їхати автобусом. Не скаржилися і продавці – місця всім вистачало. Але з часом тих, хто бажає продати фрукти-овочі, стало набагато більше, навесні до них приєднуються продавці саджанців, реалізовують тут і птицю всіх видів та віку і багато-багато іншого. На виділеному місці базар вже давно не вміщається, адже щовівторка тут збирається близько сотні машин. Продавці, для яких власний автомобіль – і склад, і прилавок, і вітрина, - розкладають свій товар уздовж вулиці Карла Маркса, захоплюють газони, тротуари, зупинку і навіть проїжджу частину. Така ситуація негативно впливає на дорожній рух, створюючи загрозу як для пішоходів, так і водіїв. Трапляється, що через одну недбало припарковану автівку блокується весь рух. Буває, що пасажири не можуть підійти до зупинки, і автобус змушений зупинятися прямо на пішохідному переході.
За такої організації торгівлі непередбачені ситуації трапляються постійно. Наприклад, не так давно водій Daewoo виїжджав на Карла Маркса з боку джерел. Велике скупчення транспорту і людей не дозволило йому пересвідчитися у безпечності руху і він не помітив автомобіль Opel, який рухався з боку Херсона, тому відбулося зіткнення, автомобілі зазнали пошкоджень (на знімку).
Працівники ДАІ, намагаючись нормалізувати обстановку, роблять зауваження водіям, складають протоколи. І дуже часто вислуховують виправдовування підприємців, мовляв, щоб швидше продати товар, необхідно розкласти його якомога ближче до дороги. 
Вихід із ситуації, що склалася, вбачається лише один: закликати водіїв – і продавців, і тих, хто приїхав за покупками, виявляти максимум уваги і водійську солідарність на кшталт «дай проїхати іншим».
Підприємці, яким базар перекриває вхід до їх майстерень, вже призвичаїлися до такого стану речей і по вівторках терпляче чекають післяобідньої пори, коли торгівля згортається…
Старший інспектор ВДАІ Ігор Загоскін повідомив, що у Білозерці є ще одна складна ділянка, на якій автомобільний рух часом стає неможливим. Це – провулок Торгівельний біля поліклініки. Специфіка закладу така, що відвідувачів – а це часто люди похилого віку і діти – підвозять на машинах. Бувають дні, коли по обидва боки провулку щільно, упритул одна до одної, паркується не один десяток машин. Для руху залишається вузенька стежка посередині… Провулок не розрахований на таку кількість транспорту, тому можлива ситуація, коли машина, їдучи з боку міліції, не може потрапити на Карла Маркса.
Проблему, яку викликала торгівля на базарі, можливо вирішити кардинальним шляхом, перенісши ярмаркове містечко у більш зручне місце. А от з поліклінікою усе набагато складніше, тому доводиться сподіватися лише на порядність водіїв.
Вікторія РужинаВпіймали тропічного хижака!
Розділ: Це цікаво
 
Саме цю дивовижну особину в лютому виловили рибалки-промисловики РКПП «Славутич» у Дніпровсько-Бузькому лимані в районі Олександрівки. Нового мешканця наших водойм, який мав довжину 42 см та вагу 1450 грамів державні інспектори Станіславської рибоохоронної дільниці Херсонрибоохорони направили до відповідних фахівців Херсонського державного аграрного університету, які встановили, що це самець морської риби луфар, віком близько 4-5 років.
Луфар (Pomatomus saltatrix) – окунеподібний мігруючий морський хижак, має дуже сильне видовжене, стиснуте з боків тіло, великий рот з крупними і гострими зубами, забарвлення тіла зеленувате з синім відливом на спині та срібне з боків, срібно-біле черевце, досягає довжини 115 см та ваги 15 кг. Мешкає луфар в морях тропічної та помірної кліматичної зони, в Атлантичному океані його можна зустріти біля берегів Африки, Аргентини та Англії, в Середземному, Чорному та Азовському морях, може здійснювати значні міграції.

Ненажерливим морським корсаром або підводною м’сорубкою звуть рибу луфар через те, що під час полювання як у товщі води, так і на поверхні він знищує всю рибу, яка трапляється на шляху – хамсу, ставриду, сардину, скумбрію, окунів, сарганів та багатьох інших.
Цікаво, що навіть коли луфар не голодний, він продовжує полювання на косяки інших видів морських риб. Після луфариного полювання на берег і пляжі хвилі викидають безліч скаліченої риби разом з окремими головами та хвостами.
Доволі часто луфар зустрічається поблизу гирл річок, які впадають в моря, де багато рибної молоді та є чим поживитися. Можливо, що під час чергового полювання ця особина суто морського хижака і потрапила до Дніпровсько-Бузького лиману та була виловлена рибалками.
Володимир Ржевич,
державний інспектор ХерсонрибоохорониСпасибі за настрій!
Розділ: Це цікаво
 

Протягом двох місяців на адресу редакції надійшло багато цікавих знімків. За рішенням редакції кращою стала робота Сергія Білоуса з Білозерки, друге місце зайняла Тетяна Бондар із Радянського, третє - Олег Луцишен з Херсона. Вітаємо переможців та запрошуємо завітати до редакції за грошовими нагородами. Дякуємо учасникам конкурсу за подарований нашим читачам настрій. Нехай у вашому житті буде якнайбільше позитиву!

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

3. 

 

Навігація
 
 • Новини сайту
 • У райдержадміністрації
 • У районній раді
 • Офіційно
 • Новини від організацій
 • Освіта
 • Ювілеї
 • Культура
 • Люди району
 • Нам пишуть
 • Спорт
 • Кримінал
 • Архів випусків в pdf-форматі
 • Це цікаво
 • Календар
   
  «    Апрель 2014    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Друзі
   
 • Архів "Придніпровської зірки" у PDF
 • Занятный блог
 • Агентство Промышленных Новостей
 • Мировые рейтинги
 • Опитування
   

  Міліція
  Суд
  ДАІ
  Прокуратура
  Податкова інспекція
  Пенсійний фонд
  Райдержадміністрація
  Райвійськкомат
  Поліклініка
  Лікарня
  РЕЗ і ЕМ
  ВАТ "Херсонгаз"


  id=
  Погода
   
  Продажа авто Nissan на автомобильном портале Украины. . советую посметреть китайский телефон вот тут , иногда предлагают скидки
  Білозерка 
  Популярне
   
  Цікаве
   
  Інформер
   
  Хмара тегів
   

  Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Показать все теги
  Цікавинки
   
  Архів новин
   
  Март 2014 (16)
  Июнь 2013 (1)
  Май 2013 (85)
  Апрель 2013 (74)
  Март 2013 (54)
  Февраль 2013 (87)
  Головна сторінка   |   Реєстрація   |   Додати новину   |   Нове на сайті   |   Про нас   |   Техпідтримка
  COPYRIGHT © 2009-2013 pridneprovka.org.ua All Rights Reserved.
  Created by aka Fudor :) © 2009-2013
  Усі права захищені pridneprovka.org.ua © 2009-2013