Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/e30111/public_html/pridneprovka.org.ua/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Warning: ob_start(): first array member is not a valid class name or object in /home/e30111/public_html/pridneprovka.org.ua/index.php on line 214 Він йшов у бій не за медалі » "Приднепровка"
 
Головна Реєстрація Про нас Передплата Контакти Реклама RSS 2.0
 
Пошук по сайту
 
Панель управління
     
   
•   Приднепровка » Ювілеї » Він йшов у бій не за медалі  
 


Всі новини Білозерського району тільки тут.Він йшов у бій не за медалі
Розділ: Ювілеї
 

Є на Херсонщині село Олександрівка. Тут народився хлопець Гліб Костюк. На його долю випало чимало випробувань, але він залишився справжньою людиною, якій є про що розповісти нащадкам. Горджуся тим, що маю такого товариша.

До війни встиг закінчити сім класів і вступив до училища сільської механізації. Після отримання диплому планував приїхати до батьків у свій колгосп механізатором широкого профілю. Це було у червні 1941 року. І раптом по радіо оголосили - фашистська Німеччина напала на нашу країну! І Гліба направили на будівництво оборонних укріплень. Він, як і багато його ровесників, рив окопи на підступах до Херсона. У ті грізні дні 1941 року, в дні поразок і страшного відступу, Гліб побував не тільки оборонцем, але і біженцем. Коли німці підступили до Херсону, людський потік ринув на схід. У 12 кілометрах від міста знаходилася переправа, але німці розбомбили її і всі, хто не встиг перебратися через Дніпро, залишилися на окупованій території. Гліб повернувся у рідне село. Йому в ту пору було лише 16 років. Часто переховувався від поліцаїв і німців у степу чи погребах, що б не погнали в Німеччину.
13 березня 1944 року, після звільнення Херсону, польовий військкомат призвав Гліба в армію. Хлопцю йшов 19 рік. Окупація, горе багато чому навчили його, а тепер треба було вчитися воювати. Рядового Костюка відразу направили в 197-ий запасний полк 28-ої армії, який базувався у місті Новозибкові Гомельської області. У травні був зарахований у 293-й стрілецький полк 96-ої Гвардійської стрілецької дивізії. Звільняв Білорусію, Литву, Східну Прусію, переможно йшов військовими дорогами Європи. Незабаром Глібу присвоїли звання молодшого сержанта і призначили командиром кулеметного розрахунку.
…Це було в Східній Пруссії в листопаді 1944 року. Німці з невеликої висотки розглядали розташування нашої стрілецької роти. Розвідники Червоної Армії вночі привели німецького «язика» - фельдфебеля, який повідомив, що рано вранці німці після артпідготовки підуть у наступ. Ці відомості дозволили нашим стрілкам добре підготуватися і гідно зустріти німців. Командир стрілецької роти визначив де розташувати стрілків і кулеметників. Точно на світанку німці пішли в атаку - відразу заговорили їх гармати, шквал снарядів і мін полетіли на наші позиції. Але солдати вміло закопалися в окопи і німецькі снаряди не завдали нашим великої шкоди, лише поранили кількох людей. Невдовзі пішли німецькі танки, відразу за ними - піхота. Командир дав команду підпустити піхоту і танки на 50-70 метрів і бити тільки залпом по команді точно в ціль. Першими заговорили ПТР - спалахнули відразу три фашистських танки. Потім кулеметники поклали перший ланцюг німців. У розпал бою один кулемет замовк - навідник і заряджаючий були важко поранені. Це помітив молодший сержант Костюк. Він кинувся до кулемета. Від його влучних і точних пострілів багато німців впали як підкошені. Підношувачем патронів до кулемета Костюка став командир взводу офіцер Коновалюк. У цей день стрілецький підрозділ відбив чотири ворожі атаки. У четвертій атаці Костюк був поранений в ліве плече осколком від снаряда. Командувач полку високо оцінив стійкість, мужність і хоробрість офіцера Коновалюка і молодшого сержанта Костюка. Їх нагородили медалями «За відвагу». Це була перша нагорода Гліба, але поранення вивело його зі строю. Костюк довгий час перебував у госпіталі. Після лікування потрапив служити в 96-ту гвардійську дивізію 293-ого стрілецького полку. З цим полком Костюк звільняв Білорусію, Польщу, Литву. Як досвідчений, обстріляний солдат він був призначений навідником кулемета і командиром розрахунку. За хоробрість і відвагу Гліб Володимирович користувався заслуженим авторитетом, командири цінували його.
... Це було в Польщі. В один із днів командир полку, де служив сержант Костюк Г.В., звернувся до солдатів з проханням до ранку роздобути «язика». Потрібні п'ять добровольців. Першим вийшов зі строю Костюк Г.В. і його бойові товариші з розрахунку. Ніч, темінь. Злегка мрячить дрібний дощ. Всі п'ятеро солдатів звірили годинники, домовилися про сигнали і поповзли в бік німецьких окопів. У мінному полі і дротовій огорожі вже були готові проходи. Це зробили сапери. П'ять солдатів пролізли всі проходи і наближалися до німецьких окопів. Почули невеликий шум і притихли. Виявилося, що німецький офіцер з двома солдатами перебували в секреті. Один з наших знав німецьку мову і тому сказав командирові, що постарається ввести німців в оману: підповзе до них з їхнього боку і відволіче офіцера. У цей час розвідники схоплять тих двох німців - і до своїх, а він з офіцером за ними слідом. На тому й порішили. Солдат поповз і коли досяг німецького секрету, сказав офіцеру, що він посланий до нього з новим наказом і попросив відповзти з ним у бік, де і оглушив його, потім швидко підповз до німецьких солдатів і сказав: «Руки вгору! Ви оточені, не піднімайте шуму». Зброю у німців забрали і вони покірно поповзли разом з нашими солдатами. А ось офіцера довелося нести на собі з кляпом у роті. Ніс його Костюк Г.В. До ранку всі були в розташуванні. А через день у стрілецьку роту прибуло командування полку. За успішну бойову операцію сержант Костюк Г.В. був нагороджений ордером Вітчизняної війни першого ступеня, а його солдатів нагородили медалями «За відвагу». Фашисти дали дуже цінні відомості нашому командуванню. А на ранок, коли німці дізналися, що їх вояки потрапили до нашого командування, відкрили шквальний вогонь по наших позиціях і вогневих точках. Вся земля горіла. З розрахунку не залишилося жодного солдата, а сам сержант Костюк Г.В. був поранений в ногу і відправлений у Смоленськ на лікування. У госпіталі він пробув сім місяців. Після лікування Гліба Володимировича направили на навчання в Горький, в танкову частину. Там і застала його звістка про Перемогу. Але війна ще не скінчилася – залишилася мілітаристська Японія, і танкову частину, в якій служив старший сержант Костюк Г.В., відправили на війну. Японія швидко капітулювала. А Гліба Володимировича направили в Барнаул, де він прослужив ще п'ять років в особливому танковому полку. Служба закінчилася для нього у березні 1950 року. Почалося мирне трудове життя. Гліб Володимирович приїхав у Кривий Ріг, місто руди і металу. Пов'язав своє життя з геологічною розвідкою і пройшов шлях від робітника до старшого бурового майстра. Спочатку трудився в Першотравневому рудоуправлінні, потім - на копальні Леніна. На виробництві виховав і виростив багато майстрів високого класу. У трудовій книжці Гліба Володимировича є запис, який викликає повагу – «53 роки трудового стажу».
Зараз Г.В.Костюк - пенсіонер, багато років очолював раду ветеранів рудника Леніна, є членом ради ветеранів у Тернівському районі Кривого Рогу. Активна життєва позиція не дозволяє Глібу Володимировичу весь час сидіти вдома – він частий гість у школах, постійно спілкується зі студентською молоддю. Г.В.Костюку є що розповісти юним, адже за його плечима – цікаве і нелегке життя.
Іван ТАРАН,
м. Кривий Ріг

 (голосов: 0)


Додай лінк у БЛОГ чи відправ другові:  добавить ссылку в блог
 
Навігація
 
 • Новини сайту
 • У райдержадміністрації
 • У районній раді
 • Офіційно
 • Новини від організацій
 • Освіта
 • Ювілеї
 • Культура
 • Люди району
 • Нам пишуть
 • Спорт
 • Кримінал
 • Архів випусків в pdf-форматі
 • Це цікаво
 • Календар
   
  «    Май 2016    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Друзі
   
 • Архів "Придніпровської зірки" у PDF
 • Агентство Промышленных Новостей
 • Опитування
   

  Міліція
  Суд
  ДАІ
  Прокуратура
  Податкова інспекція
  Пенсійний фонд
  Райдержадміністрація
  Райвійськкомат
  Поліклініка
  Лікарня
  РЕЗ і ЕМ
  ВАТ "Херсонгаз"


  id=
  Погода
   
  Білозерка 
  Популярне
   
  Цікаве
   
  Інформер
   
  Хмара тегів
   

  Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

  Показать все теги
  Цікавинки
   
  Архів новин
   
  Октябрь 2014 (1)
  Август 2014 (7)
  Июль 2014 (1)
  Март 2014 (16)
  Июнь 2013 (1)
  Май 2013 (85)
  Головна сторінка   |   Реєстрація   |   Додати новину   |   Нове на сайті   |   Про нас   |   Техпідтримка
  COPYRIGHT © 2009-2013 pridneprovka.org.ua All Rights Reserved.
  Created by aka Fudor :) © 2009-2013
  Усі права захищені pridneprovka.org.ua © 2009-2013